Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kapcs-ford

    őstag


    A mai napig nem tudják az orvosok, hogy mi a betegségnek a kialakulásának az oka. Az említett gyulladás a garat hátsó részét``ol egészen a végbélnyílásig bárhol felbukkanhat. Vannak id``oszakok amikor tünetmentes de bármikor újra el´´ojöhet a gyulladás amely többek esetében nagy fájdalommal jár. Sajnos nincs rá gyógymód. A¨nagyon gyulladt részt általában operálni szokták, hogy elkerüljék az adott rész kilyukadását ett``ol függetlenül a gyulladás kis id``ovel újra jelentkezik egy másik bélszakaszon. Akár évek is telhetnek el tünetmentesen.

    Kerülni kell a már említett E-számokkal + betacarotinnal dúsított kajákat továbbá az er´´os f```uszereket és az alkoholt... Úgy emlékszem, hogy nem ajánlott a vas-dús élelmiszerek sem..
    Ajánlott a Joga-gyakorlása.

    Az orvos általában a betegség típusához ill. stádiumához mértan készít listát az ajánlott ill. tiltott élelmiszerekr``ol.
    Vannak gyógyszerek amelyek csökkentik a tüneteket ill. visszatarják a gyulladást pl. Claversal


    Sajnos csak ezeket tudom, remélem ez is valami de az orvosod biztos többet tud!






    Ui: Nem tudom mi bajuk van 1-eseknek ezzel a topiccal hogy nem idevalo stb...(Biztos nem olvasták a ''hogyan dugjunk a szippantos kocsival'' vagy hogy ''okos vagyok'' etc...)

    Aláírás

Új hozzászólás Aktív témák