Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Salix75

    újonc

    Tisztelt fórumozók!

    Ti hogyan látjátok a dolgot? Kiváncsi vagyok a véleményeitekre!
    A történetem a következő: Faipari technikus vagyok, 12 évig dolgoztam faipari CNC megmunkáló központon. Nem csak gombnyomogató voltam, én írtam a programokat (sokszor több száz soros, parametrikus programokat), állítottam be a gépet és gyártottam. Építettem egy saját faipari CNC felsőmaró gépet is. Sok pénzt beleöltem, a válalkozásom alapja lett volna. Aztán jött a válság és lapátra tettek (bezzeg a nálam dilettánsabb, igaz olcsóbb munkaerő meg maradhatott a helyemen :W ). A CNC-mben benne a pénz, a továbblépéshez meg már nincs több. Aztán már csak mezei asztalosként tudtam elhelyezkedni, a céges CNC-t meg csak nézhetem, mert azon csak zöldgombosok dolgozhatnak. A cégvezetést itt most inkább nem minősítem....
    Aztán gondoltam egyet, hogy elvégzek egy király kategóriás (fémes) OKJ-s tanfolyamot. Itt jobbra is hírdetnek az oldalsávon. Na ígértek mindent: sok gyakorlatot, megpályázható külföldi állásokat stb. A végén kiderült, hogy csak ezek nem voltak. Mindegy a papír az papír, megvan a CNC forgácsoló bizonyítvány :DD ! De 'osztán gyakorlat meg semmi :O ! Az állásajánlatok meg úgy kezdődnek, hogy: minimum 2-3 év releváns szakmai gyakorlat a 86 műszak vállalásról meg nem is beszélve. A pénz kérdésig meg el se jut az ember, mert az túl titkos, hogy kiírják. (Itt jegyzem meg azt a számomra egyik legundorítóbb dolgot, hogy te mond meg a bérigényedet, így egyértelmű, hogy a legolcsóbbat fogják választani...)

    Van olyan hely ebben a kib****** országban ahol hajlandók a kezdőkkel is foglalkozni? Vagy mindenhol csak a rabszolgát keresik: legyél 25 éves, 20 év szakmai gyakorlattal, ne legyen magánéleted, költözz be a céghez és örülj, hogy dolgozhatsz a gazdádnak éhbérért, a maradékot meg az állam elveszi... A tanfolyam után (most lesz kb 1 éve) találkoztam egy volt tanfolyamtárssal és ő mondta, hogy a csoportból mindenki így járt ! A kezdő nem kell sehová ?!

    Köszi, ha elolvastátok és szívesen veszem a véleményeket, tapasztalatokat !

Új hozzászólás Aktív témák