Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megint én

    őstag

    válasz tdd587 #401 üzenetére

    Próbáld meg úgy, hogy csak puppetet csinálsz, mert úgy nem meghy le a happy. És ha kellenek a városok, akkor lassan, egyesével nyomod hogy annex the city. És úgy kiküszöbölhető.

    Most olvasom tovább... Igen, ja egyesével ás építsd meg azt a házat ami legfölül van. Most nem tudom mi a neve.
    Pl nézd meg itt a #372ben +122 happy van. Pedig olyan világháborúban vagyok mint állat.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz tdd587 #401 üzenetére

    Tegnap lenyomtam a szomszédomat (kb. 8 város) és mire ledaráltam őket, -30 happiness lett a mérleg
    Feltételezem a szomszédodnak nem volt semmilyen extra luxuscikke. Ezekre érdemes rágyúrni, hogy a hódítások során kiegyenlítsd a negatív hatásokat. Meg amúgy ki lehet számolni, hogy hogyan fog alakulni a boldogság. (városonként 2 + a város mérete)
    A másik megoldás, hogy egyszerűen nem tartod meg a városokat.

    És ha nem puppet-eket csinálok, akkor mekkora a bűnti?
    A város méretétől függ, pontos képletet nem tudok, de -3 és -5ös értékekkel találkoztam már.

    Bár az AI ezen a téren annyira nem is hülye, ő is kolosszeumot állított be, amikor very unhappy volt mindenki, ő is a pénzre ment rá, amikor alig volt income stb.
    A puppet városok ai-ja elképesztően idióta. Épít barakkot és katonai akadémiát egy olyan helyre, ahonnan soha egyetlen egység sem fog kijönni. Épít granary-t és water mill-t amikor tele vagyok kajával a városállamok miatt. Épít falakat és kastélyt, amikor a birodalom közepén van a város és kb. nulla esély van arra, hogy bárki is megtámadja. 2-es méretű városnál 30-40 körös fölösleges épületeket húz fel, aminek fizethetem a fenntartását.

    Számításaim szerint -50- -70 happiness lenne a mérlegük ilyen terjeszkedés esetén.
    Az AI elég érdekesen működik, mint ha nem ugyanazt a játékot játszaná a többi civilizáció.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz tdd587 #401 üzenetére

    Simán leégetem az ellen városait, és a helyükre rögtön megy egy settler. Persze ez nem humánus, de amíg álladó rosszkedvet okoz még egy puppet city is, addig égni fognak a városok...
    nem értek egyet a játék magyarázatával, hogy miért okoz boldogtalanságot egy elfoglalt város.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák