Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TommyGun

    őstag

    válasz <Adamsky> #558 üzenetére

    A táp fordulatszámát csak azok a tápok jelzik vissza amelyiknek van 3pin-es érzékelője hozzá....nekem a 460as Chieftec-emen van rendes 3pin-es vacak....

    Általánosságban elmondható hogy 1 ház 3db ventit és 3db alaplapi hőfokot szokott mérni...
    CPU, North Bridge és egy AUX....
    legalábbis több abit lapon ezt láttam....illetve Asuson nomeg a régi MSI-m is....
    Mivel nekem passzív borda került az északi hídra ezért ott feleslegessé vált egy 3pines...oda dugtam a 12-es ventimet ami a ház fenekében van....így azt méri az alaplap NB ventinek.....
    Ugye a CPU fan-ra cpu fan, és azt is nézi.....venti és hőmérő szinten is....
    Illetve az AUX-ra meg rádugtam a chieftec házamat aminek mutatja így a hőmérsékletét meg a fordulatszámát is a tápnak ami nekem 1100 fele szokott pörögni.....
    Ha már Zalmant írsz hogy azt nem méri az alaplap....azt nem is fogja....kivéve ha nem dugot az OP-1-et AUX-ra, de ha jól tudom az OP-1 az állítható sebsségű ergo minke az oda......hameg VF700-ad van szintén adnak ventiszabályzós molex okosságot :)
    5V-ra kell dugni és kész.....

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Új hozzászólás Aktív témák