Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz F.B.I. #781 üzenetére

    Az az igazság, hogy megfelelő jogosultsági szinten bármit megtehetsz a terminálban, akár ki is törölheted a root fájlrendszert a működő Linux alatt. :)

    Nó para, most csak egy gyors szövegszerkesztés fog kelleni. Ezt kell beírnod:

    sudo nano /etc/pacman.conf

    Ez megnyitja a fájlt a nano szövegszerkesztőben, miután megadtad neki a jelszavadat. Elvileg a fájl alján van két ilyen sor:

    #[extra]
    #Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

    Ezek elől vedd ki a # jelet, majd mentsd el a fájlt, azt crtl + o és ctrl + x billentyűkkel tudod. Innen már mehet a kellő csomag telepítése a pacman csomagkezelővel:

    sudo pacman -S filesystem-extra

    Ha ez felment, csinálj egy újraindítást. Azt követően indítsd el a terminált, és add ki ezt a parancsot:

    sudo pacman -Syu

    A felmerülő kérdésekre pedig válaszolj igennel. Ez sok cuccot fog letölteni és frissíteni, ez a teljes rendszerfrissítés parancsa terminálban. Ezt követően még ezt a parancsot add ki:
    sudo pacman -S octopi

    Ezzel a telepítés után lesz már grafikus csomagkezelőd is és olyan állapotba került a rendszer, mintha most tennéd fel a mindjárt megjelenő iso-t.

    *egyéb terminálos okosságokat pedig a kezdő linuxos topic összefoglalójában találsz. Terminált előbb utóbb úgy is fogod valamire használni, mindegy milyen disztród van.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák