Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    Sziasztok,
    Úgy látom itt van élet Canon nyomtató tekintetében. Segítséget, és ötletet kérnék mihez kezdjek, mielőtt én is hasonlóképpen "javítanám meg a hibát"

    Gyorsan a sztori:
    Adott egy MG5250-es nyomtató, egy ideig tette a dolgát, majd a fekete elkezdett kihagyni, mivel ritkán volt használva, ezért nem foglalkoztam vele, cserélni akartam a fejet, de amikor kiderült, hogy egy új a komplett nyomtató árával vetekszik, akkor kezdtem keresgélni a neten, és találtam a langyos vízzel való kimosatást, ami úgy tűnt sikerrel is járt, mivel tökéletes lett a nyomtatás (utántöltős patronokat használok).
    Ez működött is vagy 2 hétig, amikor is egyszer egy nyomtatás közben megállt, se kép, se hang, azóta sem lehet bekapcsolni a nyomtatót. Gondoltam, hogy tápegység, vettem egy rosszat (B200-as hibával), amiben volt tápegység, és be lehetett kapcsolni, de mint kiderült a régi tápegységgel működik a B200-as, és az új tápegységgel sem lehet bekapcsolni a régit.
    Na mondom akkor azt csinálom, hogy a régiből átteszem a fejet az újba, és hátha. De hiába teszem át, az új továbbra is kiírja, hogy B200-as hiba.
    Lehet ezt valahogy resetelni? (a Start+Stop 5x nyomkodás már megvolt, de semmi hatása).

    Ami bosszant, hogy a régivel kb ha az elmúlt 4 évben talán 1000 oldalt + 100 fotót kinyomtattunk, akkor lehet sokat mondok. Van hozzá egy halom festékem, meg vagy 3 sorozat ARC chipes tölthető patronom (előző főnökömnek is ilyen volt, de az egyszer olyan mérges lett rá, hogy szétverte a cuccost, szó szerint, és adott nekem egy halom festéket)

    Néhány kérdés:
    1., Lehet-e kezdeni ezekkel a nyomtatókkal bármit is?

    2., Ha veszek másik nyomtatót (pl Canon 6650) (olyat már nem találok, ami ezeket a CLI 525/526-os patronokat használná), akkor a festéket használhatom azokhoz? Ebay, kínai beszerzési forrás, illetve van amit itthoni webshopból vettünk (balmazújvárosi cég volt), de az is Kínából szerezte be ahogy sejtem. Tehát jó ez a festék újabb fajta Canon nyomtatóhoz?

    3., Ha jó lenne a festék újabb nyomtatóhoz, akkor esetleg más típusú nyomtatóhoz használható? Mert igazából ha nem sikerül megcsinálni akkor inkább egy Brother-t néztem ki (DCP-J4120DW), Pl konkrétan ehhez a nyomtatóhoz?

    4., Milyen tintasugaras nyomtatót ajánlatok, ami ettől megbízhatóbb, és esetleg a Brother nem lenne ajánlott vétel. Szkenner+fényképnyomtatás az kellene, hogy tudja, a lézer meg aranyárban van....

    Előre is köszönöm a segítséget!
    :R

    ;) - The Power of the Light Side

  • Anonymus23

    veterán

    válasz afterburner_ #4591 üzenetére

    Privátban kérdeznék tőled akkor, látom ezzel foglalkozol.

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák