Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • HoTDoG

    tag

    Hát majdnem sikerült belépnem nekem is egy Brokernethez hasonló MLM típusú céghez. Konkrétan a Bridge Hungary zRT-hez, amely 1 éve alakult Balázs Attila vezetésével, aki a Brokernetből vált ki.

    Az egész úgy kezdődött, hogy gyakornoki munkáról szerettem volna beszélgetni egy banki dolgozóval. Aztán persze erről szinte alig esett szó, csak jött a termékajánlás/rámtukmálás. Voltak fenntartásaim a dologgal, de hasznosnak is találtam valamennyire. Befizetek egy nagyobb összeget + évente/havonta egy kisebbet, amelyet akár a befizetett nagyobb összeg is kitermel, ezt forgatják, stb, és 20 év alatt csinálnak 40 milliót, ami ad egy kis anyagi biztonságérzetet, bármi van. Végül nem mentem bele, mondtam, hogy átgondolom a dolgot. Aztán még ajánlotta, hogy az ELLA bankhoz vezessük át az OTP-ből a folyószámlámat, mert az ELLA szinte teljesen ingyenes, és ami nagyon fontos, dombornyomott visa kártyát kapok hozzá!!! Aztán erről írtunk egy számlát, de azóta sem fizettem be, mivel egyetemistaként a havi 1-2-szeri utalással, meg készpénzfelvétellel, a 6800 Ft-os ELLA-hoz való belépés is évek múltán térülne meg. Szóval hagytam ezt is.
    Aztán pár hét múlva telefonon keresett meg, hogy be van-e már fizetve ez ELLA-s számla, meg gondolkoztam-e a befektetésen. Aztán mondta, hogy mi lenne ha elvégezném ezt a tanácsadói tanfolyamot, és már én tudnám a saját pénzemet kezelgetni és én kapnám érte a jutalékot. Hozzá kell tegyem, ügyesen építette fel az ügynök a stratégiáját, mert mindig csak egy pici információmorzsával szolgált, amire az ember könnyedén ráharap.

    Bridge Hungary reklám:
    -A Bridge Hungary független cég, a Brokernet már nem, mert az AXA felvásárlásával elvesztette a függetlenségét, és már több céggel van szerződése mint a Bnetnek x év alatt.
    -A cég filizófiája, hogy mindenkinek eljuttassuk ezt a dolgot, mert ez egy JÓ dolog. Az emberek alig értenek a pénzügyekhez és mi JÓT akarunk nekik.

    És mért jó az, ha ennyi embert szerveztek be ilyen ügynöki munkára?
    -Mert ez egy MLM típusú cég, és a cél az, hogy ez mindenkihez eljusson, mindenkinek rendben legyenek a pénzügyei, mert akkor nagyon JÓ lesz.

    Na mondom üsse kő, elvégzek egy ilyen tanfolyamot, amely 27800 Ft, egy teljes szakmai nappal, majd utána 4 db Hétfőn, este előadással, aztán majd forgatom a saját pénzem, meg a szülőkét, tesókét, nagyszülőkét, stb, és ez pont jó lesz egy kis zsebpénzjutáshoz. Már az elején sem gondoltam, hogy én ezt komolyan csinálnám, csak mondom ha ebből kapok jutalékot hát ok. Na aztán a tudtomra adta, hogy ebből csak egyszeri jutalékot kapok, és az igazán nagy pénz abban van, ha magam alá -hát ahogy ő mondaná, csúnya szóval :) - beszervezek embereket. És ha hiszek benne, akkor már 2 év múlva másfél milliót fogok keresni, úgy, hogy semmit nem csinálok, mert alámdolgoznak a többiek. Higgyem el, hogy két év alatt beszervezek 15 embert, akik maguk alá szerveznek 2-2-t, kötik a szerveződéseket és már dől a lé. Csak hinnem kell benne.
    Innentől már csaptam volna le a telót.
    Aztán mondta, hogy bizony ezeken az előadásokon meg szakmai napon öltönyben kell megjelenni, mert a pénzügyi világban ez így szokás. És higyjem el, hogy majd amikor megyek a városban, a csajok hogy meg fognak nézni, odajönnek hozzám, alig fogom magamról lerázni őket. Tapasztalatból mondja. :D:D:D Ezen már tényleg csak nevetni tudtam.
    Aztán meglátom mennyire fognak tetszeni ezek az előadások, mert ennek a Balázs Attilának milyen kisugárzása van meg karaktere. Meg milyen szépen tud agyat mosni és lyukat beszélni a hasba...

    1 szónak is 100 a vége, vicc ez az egész. Jauzsika bácsi Paszab legfelkapottabb kőművese felmegy, elvégzi ezt a tanfolyamot, a szakmai napon minden csillog-villog, mindenki öltönyben, kaja dögivel, aztán az előadásról kijön, hogy neki pár hét múlva már S mercije lesz a városi bevásárolgatásokhoz. Aztán ő a pénzügyi tanácsadó, aki majd odajön hozzám, és elmondja a magasrangú közgáz tanulmányaival, hogy ez mért éri meg nekem. Mert ugyebár ezeken a fantasztikus előadásokon sem a pézügyi dolgokról beszélhetnek, hanem a marketingszövegről amivel lyukat lehet beszélni más hasába.
    Na ne.

    Semmivel nem másabb ez sem mint akármelyik piramisjáték, amway, forever products, porszívók, stb, stb, csak itt éppen nem izzadásgátlót, hanem "pénzügyi" terméket adnak el. Az, hogy ezek a pénzügyi termékek mennyire fognak beválni, azt nem tudom, nem értek hozzá. DE Mindenki beszél a Brokernet sikeréről, meg megbízhatóságáról, mert már lassan 10 éve működik, de ha jól tudom egy ilyen terméket 10-20 évre kötnek... Szóval pár év múlva majd kiderül.

    Hozzá kell tegyem, olyanról sem hallottam, és valszeg nem is fogok, hogy egy ilyen "pénzügyi tanácsadó" azt mondta volna valakinek, hogy Uram/Hölgyem, ez Önnek nem éri meg, Önnek erre és erre van szüksége, a mi cégünk ilyet nem tud biztosítani, nézzen szét itt és itt, esetleg tudom ajánlani ezt meg azt.
    Nem is tudna ilyet mondani, mivel szinte fingja sincs az egészről, csak egy betanított munkás, rabszolga aki elmondja a betanult agymosó szöveget.

    Akiknek meg bejön ez a piramisjáték, azok az alapítók, akik valamikor jó közgazdászok voltak, és kiszagolták ezt az egészet, meg akik még az elején belépnek, és mellette fanatikusan csinálják ezt az egészet, rengeteg szerencséjük van, és mellette rengeteg olyan ismerősük aki belemegy a játékba, és akiknek szintén van még elég balek ismerősük a játékhoz.
    10000-ből talán egynek van ilyen szerencséje.

    Na szóval ennyi, én is óva intek a belépéstől mindenkit, a befektetés részéhez nem értek, azt majd kifejti egy okosabb, jártasabb aki ezzel foglalkozik.

  • HoTDoG

    tag

    Még valami...

    Nem is tudnék egy olyan munkát végezni, ahol az emberek tájékozatlanságát kellene kihasználnom, házról-házra járni és nyomni a süketdumát. Valahol bevennék, valahol kiröhögnének, aztán majd évek múlva mondanák, h jaj tudod a "pénzügyi tanácsadó".
    Másrészt az ember az ilyen beszervezéseket általában a családjában, baráti, ismerős körében kezdi, ami pedig a kapcsolatok romlását eredményezi. Előbb-utóbb úgyis mindenki rájön miről szól ez az egész, és akkor már nem fognak sokba nézni.

Aktív témák