Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Coccer

    tag

    válasz alexxxx #1112 üzenetére

    A hsz-eket olvasva valós hiányoságokkal és bakikkal találkozom, nem javul ez a piac?

    Ahogy a magyar értékesítési üzletágban sokan, az üzletkötők nagy része az általad említett formában dolgozik, ami valljuk be, nem teremt piaci és erkölcsi értékeket, csak rosszabbnál-rosszabb szájízeket!

    Tehát rövid távon gondolkoznak és azért hív csak akkor fel, ha elmaradásod van, mert havi és negyedéves kvótái vannak, ami a díjelmaradásra is vonatkozik, különben ha meghalad egy bizonyos százalékot, ugrik a jutalékának egy része, stb., neadj isten még díjnemfizetés miatt megszűnik egy-egy szerződése egy hónapban, amit rosszabb esetben vissza is vonnak tőle (jutalékot). Kell ez neki szerinted? :DD

    Erre már csak hab a tortán, hogy komoly és elismert pénzügyi szakember nem mernek előre megbecsülni 10-20 évet ilyen gazdasági körülmények közt, de a "szaki" simán megmondja, hogy a kínai, netán a shanghai jó lesz neked, és pár hónap múlva máris visszatértünk az elejére, mert jön a magyarázkodás, hogy miért lett deficit és nyugi, mert neked ez jó lesz! (magában meg: csak az első 2 évet bírd ki, hogy tőlem ne írják vissza) :DD

    Láttam már érdekes 90-es évekből származó lejárt UL-t deficittel, nagyrész állampapírba fektetve is! LOL

    Szóval a fejekben kellene rendet tenni először véleményem szerint és leginkább üzletkötői oldalon!

    Én ezt látom.

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1123 üzenetére

    :)

    Ez mind igaz, de az akkori (talán első) UL-ek időszakában még külön szakértői gárdát hoztak létre, hogy az ügyfélnek ne kelljen ezzel foglalkoznia, figyelnie, váltania a kockázatok arányain, csak azzal a háttér-csapattal senki sem találkozott viszont, illetve annak szakértelmével a lejáratkor deficitben álló kifizetésekre vonatkozóan.

    Persze ehhez a "szakik" (üzletkötők) is hozzájárultak bőségesen, mert 10 év alatti lejárattal "sózták" rá az emberekre, ami tudjuk, hogy alapból öngyilkosság az esetek túlnyomó részében!

    Szóval komoly egy bicikli ez.

    A szakmával, illetve az OKJ-vel kapcsolatosan is igazad van, ezt a piacon nem lehet kitanulni 1 hónap alatt, de még 2-is majdhogynem (napi munka mellett) éppenhogy elegendő ahhoz, hogy legalább hülyeségeket ne hordjunk össze.

    Ez van, teljesítményarányos és pénz-orientált világban élünk.

    Pedig nekem jobb a hosszú távú, kevesebb, de többször, mint a kevésszer sok, majd para és ciki helyzet, magyarázkodás elve.

    Kinek a pap...

    :R

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1125 üzenetére

    :))

    Ez igaz és megértelek! Nekem két év elég volt az üzletkötői piacon ahhoz, hogy lássam milyen perspektíva alakítható ki hosszútávon, majd tovább léptem sok pozitív és negatív élménnyel tarkítva.

    Nem BN (bár ott is van néhány ismerős arc), egy nagy múltó magyar-német-kék-és biztonságiöves cégnél voltam. UL ott is van, ahogy sok más is! :D

    A lényeg, hogy igen, valóban az emberekben és a hozzáállásukban van a baj, meg néhány fax üzletkötőben.

    LEHETNE JÓL IS CSINÁLNI ezt az iparágat, az tuti! Minden "piacon" látni fullos tagokat, akikkel korrekt és hosszú távú "üzleti jövőre" lehet számítani, de a rossz könnyebben megmarad a fejekben, mint a jó. (embere válogatja, nekem pld. nem:D)

    A pénzügyi kultúráról meg szerintem kár magyarországon beszélni, mert iszonyat mértékben szenvedünk a vásárlási lázunkban, pénzünk van költsük el filozófia (ritka ember aki nem, köztük vagyok :DD ), hónapról hónapra. Nincs megtakarított és félretett pénz sok családban, továbbá a ma alig elfogadható havi átlagbérezés sem teszi ezt sok esetben elérhetővé.

    Bonyolult egy téma, tekintettel arra, ha alapul vesszük, hogy mindezek mellett mégis mindenki megteremti magának azt, amire szüksége van.

    És ahogy (vagy hasonlóan, ha jól emlékszem) Te fogalmaztál az üzletkötőkre vonatkozóan..., azok a természetes kiválasztódás eredményei lesznek! :) Statisztikának megteszi!

    További kellemes estét!

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1127 üzenetére

    :))

    Igen, jól összeszedted a pontokat, valami olyasmi a képlet! :)

    Valójában nem adtam fel, egyszerűen továbbléptem, amit nem bántam meg! A tudást amit ott szereztem mindenképpen többet ér, alapkőnek tökéletes volt annakidején, most is arra építek, tehát kiindulási alapnak nagyon jó volt.

    A kritikával kapcsolatosan (ahogy azt különbőző fejtágításokon megtanultuk ugye :DD ) pedig annyit, hogy mindegyik hasznos, kell a visszajelzés, hogy alakulni/formálni tudjuk az addigiakat, ami előre visz ugye! :)

    Szóval nem is olyan rossz az a pop-szakma! :)

  • Coccer

    tag

    válasz egyszerű #1129 üzenetére

    :)

    Rosszul értetted! :R

    Nem is voltam soha BN-es, egyel előbbi (vagy tán kettővel) hsz.-ben körülírtam melyik cégnél melóztam! :)

    BN-től csak ismerőseim vannak és voltak, meg kontaktom a mai napig. BN Konkurens hívtak területi vezető meg egyéb finom pozikra, de más felé evezek mostanában!

    Viszont nem kizárt, hogy egyszer visszatérek a pénzpiacra, ugyanis a bank és biztosítás piaca a szívembe zárta magát annak ellenére, hogy nem könnyű meló és vannak negatívok is, de ugye egy éremnek is két oldala van.

    Szóval csak az a tuti ami a biztos.... :C

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1131 üzenetére

    Azt majd én szabályzom... :))

    "langsam spatziren megtetszett neki és langsam spatziren nem tud nélküle élni." :DD

    Élni levegő nélkül nem tudok például! :) De azért jó volt.

    Az UL-ek piaca ma már nem kicsi, érdemes körülnézni és összevetni őket. Lehet csemegézni is, csak győzzük pénzzel.

    :C

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1134 üzenetére

    :) Uff, jót szóltál "Big brother"!

    Igazad van, a kínálat a helyén van, a probléma az előző hsz.-ekben található, nem ismétlem magunkat!

    Ráadásul be is fektetnék, de sajna most nem az "egyszer fent" szekér gurul a mi utcánkban, így nincs rá kedvem! :O

    De lentről csak felfelé vezet az út, így aggodalomra semmi ok, volt is UL, lesz is UL a havi (negyedéves, mind1) befizetni valóim között! :)

    Az ingatlan-piachoz sok pénz kell és hitelképesség, mivel egyik sincs, marad a pénz-piac! :C

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1136 üzenetére

    :DD

    Nem sokalltam be az ügyfélgyőzködéstől, mert most is Értékesítésben vagyok (csak nem pénzpiac) vezető.

    Sosem győzködtem, vannak faszányos értékesítési technikák, amiket örömmel használtam! Ha nem kellett neki, mézesmadzag-húzogatás, egy névjegy az asztalon hagyva és mentem tovább potenciálisabb ügyfelek asztalához! :)

    Az meg majd beérik a saját levében! :D

    Kedves tőled, kedves Steve Strong, hogy erősíteni próbálsz, ez sosem baj, ugyanakkor szerencsére olyan típus vagyok, aki kellően tudja magát motiválni, így ez már csk hab a tortámon. :))

    Igen, lehet ellene tenni, sőt, nagy előnyöket lehet belőle kovácsolni, aminek hatására HOSSZÚ TÁVON több pénzt is lehet keresni.

    Ez a piac tipikus, 2-3 évet kő keményen és HITELESEN, megbízhatóan kell végignyomni, utána már jön magától... :)

  • Coccer

    tag

    válasz Speed® #1141 üzenetére

    :)

    Nekem is az utolsó soraid ismerősek, csak én 80at dolgozom/hét, de az már bagatell! :)

    Egyszeru: Teljesen igazad van!

    Wigwam: Tudod van néhány alapszabály, amit be kell tartani az életben. E közé tartozik, hogy hitelt nem veszek fel, max lakáshitelt később, de nagyobb önerővel. Hitelből vállalkozni tabu. Senkinek nem tanúskodom ("Böhöm Lajcsi is abba halt bele" by Oscar :DD ), nem adok zálogot és kölcsönt is csak válogatott "csapatnak", akik már bizonyítottak.

    Családon belül no business! És nem azért mert átbatyok bárkit, hanem, mert ha rajtad kívül álló okok miatt bármi krakk van, "Te leszel érte a felelős" (az ő szemükben) és valljuk be, ez senkinek nem hiányzik!

    Összegezve: Nem egy cég hibája, ha a fejed felől elveszik a kérót, segged alól az autót, vagy bármi! Egy hitel felvétele, (v. befektetés) igen nagy felelősséggel járó döntés, amit alaposan meg kell rágni. Jó üzleti döntéshez több kell, mint családi bizalom! Szvsz ez a helyzet.

    Igazforest: Ez így van, inkább termeljen pénzt, mint veszítsen az értékéből! :)

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1152 üzenetére

    Így-Így kedves hsz. társam! :D

    Nemet mondhat bárki. Sőt, tanítani kellene, mert sok ember nem tud nemet mondani, ezért hazudik össze-vissza.

    Komoly csoportterápia lenne szerintem! :D

    Üdv és kellemes hetet, sok jó ügyfelet nektek! :)

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1155 üzenetére

    Igazán nincs mit! :)

    Ahogy olvasom a lentebbi sorokat is, visszatértünk a már kitárgyalt problémákhoz, ala "link üzletkötő"!

    :)

    Nos, örüljünk, hogy Te itt vagy, aki managel, figyel, szól, hív... mármint saját ügyfeleket!

    BN-nél van lehetőség más üzletkötő segítségét igénybe venni? Saját belső "etikett" szabályotok ezt lehetővé teszi? (Értem ezalatt aktív kollégának a szerződését átvenni ügyfél kérésére, ha nem elégedett? Pld. az itt hozzászóló alexét?)

    Mert pld. mi sosem másztunk bele egymás ügyfeleibe (kivétel kérésre), maximum figyelmeztettük a kollégát, hogy figyeljen rájuk jobban oda!

    Szép estét!

    UI: Ha ez a gazdasági válság erősödik és "érvényre lép", aknamezőt csinál az egyik kedvenc területemből, a pénzpiacból! Sajnálnám....

  • Coccer

    tag

    válasz azigazforest #1160 üzenetére

    Szép reggelt,

    Oksa, értem..., azért kérdeztem, mert ugye cég és cég között is óriási különbségek vannak, így mostmár látom, hogy nálatok hogyan működik! :)

    Nálunk azért is ment ilyenkor a feszkó, mert adott esetben még volt folytatólagos jutija a szerződésnek, és ugye az nem mind1 az "eredeti" üzletkötőnek SEM! :D

    Na, hajrá gálya....

Aktív témák