Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Széltoló #1635 üzenetére

    Bef alapok nem erre valók és ha belegondolsz: két hetet mondtál. két hét alatt 14 db árfolyamod van. Ismersz olyan elemzőt, aki a chart 14 pontjából megmondja mikor kell venni és eladni? még egy normális alakzat sem rajzolódott ki ennyi pontból.

    A válaszom egyértelműen az hogy nem javaslom, egyébként szoktam. Van rá stratégiám, kicsit más mint amit leírtál. Én lehorgonyzok egy alapba, aminek értem a trendjét 1-2 hónap távlatában. Amikor ebben esni kezd az árfolyam, CSAK a hozamot teszem ki egy garantált alapba (amit ott is tartok lejáratig). Amikor az egész alap trendje esni kezd fél éves chartot nézve, a teljeset váltom.

    Jelenleg egy erre alkalmas oldalazó időszakra számítok legalább 1-2 hétig. Ilyenkor nagyon jók még a valódi shortoló alapok is, amik ezt oldalazó, vagy csökkenő árfolyamok mellett automatikusan csinálják helyetted.

    Az más kérdés, hogy beszállni mindig alul értékelt eszközbe érdemes, de ilyen felfogás mellett van-e türelmed kivárni egy alul értékelt eszköz emelkedését, vagy van-e szerencséd a legalját elkapni valaminek pont akkor, amikor TE keresgélsz. Ehhez kell egy kis makrogazdasági kitekintés és sokszor az is, hogy nagyon jól ismerd az eszközalapod összetételét, történetét.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák