Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sensor060

    aktív tag

    válasz tibi72 #128 üzenetére

    Hello !

    Természetesen jó dolog, hogy leirogatjuk ezeket itt egymásnak, én csak a fórumokból tanulok, meg a saját tapasztalataimból.
    Az tuti, hogy nem éri meg az mkv-t átkonvertálni blu-ray-re, mert a kettő nagyon nem ugyanaz, és tényleg gond lesz a lejátszásnál.
    Amit azonban én észrevettem, hogy alapvetően 2 csoportba lehet osztani az ilyen videokkal foglalkozó embereket. Az egyik az, ahova én is sorolom magam, aki szeret lemezre archiválni, kiirni dolgokat, de mivel egy-egy filmet csak egyszer lehet megírni egy lemezre, ezért illik odafigyelni kicsit a minőségre, utólag hamar ráön az ember.
    A másik az az ember, aki inkább gyűjt sokfélét, de emiatt sok hely is kell, tehát jöhet az olcsóbbik megoldás : hdd + mkv. Tényleg olcsóbb, és egyzerre akár sok-sok filmet is lehet böngészni. A minőség nem annyira fontos, mert a lényeg, hogy megvan a film.
    Ugyanez volt a helyzet a dvd - avi idjében is. Én kifejezetten utáltam, mikor beszereztem egy filmet avi-ban, aztán egy résznél, ahol pl. japánul beszéltek, ott se felirat, se semmi....forced sub ? miaz ?
    Naszal az ilyenekre szerintem illik odafigyelni, és mindjárt minőségibb a filmnézés, ha már nem megyünk el olyan gyakran a moziba.

    -s-

Új hozzászólás Aktív témák