Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz janeszgol #2 üzenetére

    "Kína egy ostoba nemzet"

    Azért azt Te is pontosan tudod, hogy ebben a formában ez egyáltalán nem igaz. Ráadásul csúnya általánosítás is, amit ma már azért szerintem érdemes elkerülni. Nem kell Kínát szeretni, én is jobban örülnék ha olyan terméket vásárolhatnék, ami 100%-ban Amerikában készült, vagy más termék esetében 100%-ban az EU gyártmánya, de komplett nemzetet leostobázni szerintem nem helytálló. Különben nem kéne félni attól, hogy megelőzik-e Amerikát. Mert tulajdonképpen már meg is előzték őket.

    Ha annyira ostoba nemzet lenne, akkor nyugodtan gyártathatna mindenki ott úgy terméket, hogy nem kéne attól tartani, hogy ők majd szépen lenyúlják az egészet és még tovább is fejlesztik azt. Mint anno a japánok. Ha annyira ostobák lennének, akkor nem kéne lassan az autóiparnak is elgondolkodni azon, hogy most mitévők legyenek, mert a kínaiak már betették a lábukat az EU-ba is és volt idejük kifejleszteni egy olyan technológiát, hogy alternatívát nyújtsanak. Az oktatásban, IT-ban, fejlesztésekben ott vannak a szeren, másik oldalról meg szépen kihasználják a Teljes Nyugatot Európától Amerikáig az olcsó gyártástechnológiával.

    Nem szabad lenézni a kínaiakat. Persze szimpatizálni sem kell velük, de ez egy más kérdés, ez mindenkinek a saját döntése, hogy szimpatizál-e egy nemzettel vagy sem.

Új hozzászólás Aktív témák