Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • betyarr

    veterán

    válasz TeeJay #15307 üzenetére

    én ua ezzel a hibával küzdök.ha kisebbre állítom,akkor szinte azonnal megtelik a cache.ez nagyon úgy néz ki,hogy az utorrent bugja,ugyanis qbittorrenttel maxon (25-26MB) tölthetek akármekkora fájlt,soha nincs ilyen.

  • stanley00

    tag

    válasz TeeJay #15307 üzenetére

    Hidd el ez nálam se így se úgy nem jó. Rengeteg véleményt olvastam a nagy cache mellett és ellene is. Próbáltam mindenhogy de az én esetemben, gépemen nem használ. Ha kis cache-t állítok azért nem bírja a sebességet ha nagyot akkor azért fekszik meg ahogy betyár kolléga is írja. Azért furcsa ez mert amíg sima DIGIS Top Net volt (az ugye 10 Mbyte le és 3 fel) semmi probléma nem volt, a RAM-ot sem zabálta a Utorrent. Kb. 20 %-os memória használat kb. 2 GB körüli a 8-ból az egész tendszert nézve. Amióta DIGINET 500 van ha 10 Mbyte/sec felé megy a letöltés ahogy írtam azonnal elkezdi zabálni a rendszer memóriát. Pár perc alatt az egészet. És mindegy hogy van beállítva. Többféleképpen már nem lehet állítani amiket én végigpróbáltam. A poén az hogy ha nincs is letöltés csak felfelé megy max 3 Mbyte/sec-el akkor is elkezdi zabálni a memóriát amit a TopNet-nél nem csinált. Csak egy példa arra, hogy említetted ne állítsam olyan nagyra a cache-t. Bár előző hozzászólásomban már írtam de ezt sikerült kisakkozni.
    1. Ha nem változtatok az alap cache méreten vagy csak annyit adok meg amit Te javasoltál akkor azonnal Disc overloaded lesz ami folyamatosan megmarad és nem is megy kb 10 Mbyte/sec fölé a letöltés.
    2. Ha max cache-t állítok neki akkor nincs Disc overloaded de amint stabilan felmegy átlag 40 Mbyte/sec körülire vagy felé a letöltés akkor pár percen belül megtelik a cache- és akkor elszál a Utorrent. Ez garantált.

    Sorolhatnám tovább a variációkat de itt jön ami nekem eddig a leghasználhatóbb verzió.
    A cache-t ahogy írtam kb 1600 Mb-ra teszem (nem max-ra) hogy ne fagyjon, a max letöltési sebességet pedig 35 Mbyte/sec-re állítom. Így beáll stabil állandó sebességre (35 Mbyte) a beállított cache pedig elég, hogy kompenzálja a vinyó hiányosságait viszont nem fagy mert nem max-ra van állítva a cache. Így is felzabálja a memóriát percek alatt tehát amíg a letöltés megy nem igazából szerencsés bármi más memóriaigényes dolgot végezni a gépen.

    Összefoglalva tehát szerintem 10 Mbyte/sec letöltési sebesség felett meg kell találni azt a max letöltési sebességet (nem azt amire a net valóban képes maxon) ás cache méretet ami kompenzálja a vinyó lassúságát.

    Csak azért nem értem miért nem tud működni a normális letöltési sebesség mert mint írtam az én vinyóm teszt szerint alkalmas lenne a 40-50 Mbyte/sec-es random írásra.

Új hozzászólás Aktív témák