Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szelesjanos

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon nagy a problémám, és sűrgős megoldást keresek!
    Adott egy gép= ASUS P5K Premium/WiFi AP, Intel Quad 6600, 2*2*1 Geil DDR2@1024, ASUS 8600GT, WD Raptor 36GB, 2*320GB WD.

    Hiba:
    Kb. 3 hete különösebb előzmények nélkül kékhalál, majd újraindult a rendszer és újból kékhalál... ez ment egy darabig, majd csökkentett módban elindítva, SPTD.SYS file betöltésnél megállt. Fórum, utánnaolvasás, valószínú Daemon Tools vagy Alcohol. Törölve a két program, de még mindig csinálta, gondoltam újratelepítem.
    Telepítés után ment minden szépen, majd 2 napja újból előjött a hiba. Programok ismét törölve (Alcohol), de megint folytatta, de most már minden kékhalálnál más fájlt írt hibának.
    Gondoltam valami RAM hiba lehet, vagy éppen nem szereti a 4GB-ot a 32Bit-es XP (na de akkor mindig csinálná a hibát? Nem?), szóval Memtest elindítva, majd kb. 32%-nál megállt a teszt és nem ment tovább. Gondoltam letesztelem a egyessével a memóriákat, mindegyiket a saját slot-jában.
    - 1 modul, 1-es solt=OK
    - 2 modul, 2-es slot=HIBA
    - 2 modul, 1-es slot=OK
    mégegyszer megpróbáltam a 2 modult a 2-es slotba, ahol ismét hibát írt ki

    Itt megálltam, mert megpróbáltm 3. alkalommal is hogy biztos legyen a dolog, de egyszercsak bootolásnál kérte a gép, hogy rakjam be az alaplap driver lemezét, mert valami P5KE.ROM file nem található (valami ilyesmi volt a neve, de a ROM kiterjesztés biztos), beraktam a lemezt, mejd elkezdett valami "százalékos" dolog menni rajta. Ott hagytam a gépet, hagy csinálja a dolgát, majd miután visszatértem, láttam kiírva, hogy COMPLETT, TOURN OFF, AND ON THE COMPUTER.
    Ezt megtettem, és azóta semmi...
    Egyszerűen nem indul el a gép. Áramot kap a procihűtő felpörög, HDD felpörög, alaplap LED világít, de nem történik semmi, nem csippan, de még a monitort se kapcsolja be.

    CMOS clear volt, még a POST sem jön be.

    Aki tud kérem segítsen, mert határidős melóm van a gépen.

    EZER hála előre is.

    www.windydigital.hu

Új hozzászólás Aktív témák