Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Silentfrog #30856 üzenetére

    Szia!

    Nos, felraktam azzal a driverrel amit linkeltem, de vannak gondjaim. Ha te vagy más tud segíteni, van egy kis ideje, a probléma így fest (bocsi hosszú lesz):
    Amíg csak az IGP-t használtam, volt hogy néha-néha befagyott a gép, vagy kékhalál, általában nem sikerült lefotózni a hibaüzenetet, de ilyen driver irq-s szöveg volt benne. Ez netezés közben is előfordult, mondjuk az is igaz hogy volt amikor 150-200 lap volt nyitva firefoxban. Lehet sok volt neki. A lényeg, hogy kapott memtesztet pedriverol (memtesz 86 3.2), ment 3-4 órát hiba nélkül. Mondom akkor RAM OK. Aztán megint előfordult, heti 1-2x általában. Legutóbb a fishbowl-t kapta túl, 2000 hallal pár perc után kékhalál, erről fénykép egy kettő. Ezt nem értem, mi okozza. Lehet driver gond? :F

    Téma második része: a 3870x2-t beraktam, kép nincs, gép indúl, se reset, se be.kikapcs nem segített. Kivettem, radíroztam a az érintkezőkön, vissza, kép lett, bios-t megnéz, automatán átállt a pci-e vga-ra amint betettem, bebootol, írta hogy driver nincs, feltelepítettem ezt a 13.1-est, szépen felrakta, felbontés, kép OK. Pont úgy kellett ahogy mondtad. Aztán 3DMark06 teszt alap beállításokon hiba nélkül végigment kb. 9600 pontot kapott. Örültem is, hogy okés a kártya. A ventijét MSI afterburnerrel szabályozom, terheléshez persze felveszem a fordulatot 80%-ra így 90 fok alatt van kicsivel a melegebbik mag aida64 szerint, netezésnél 30% fordulaton 60 fok körül marad a melegebbik mag. Ez még jó is lenne, de kap néha kékhalált, csak úgy nezetéskor. Este meg nyomtam egy 7GB-so fHD filmet, az utolsó félórában lefagyott meg kékhalálozott 5-8 percenként. Furmark és MSI kombustor szerint nem megy a 2 mag, nem tudom látják-e egyáltalán. Ötlet, mi lehet a baj? Hogyan tudom kitesztelni a VGA-t, hogy valóban van-e baja, és akkor valószínüleg mi? Nem megfelelő driverkombó IGP+VGA szinten okozhat ilyet? Amúgy ráfér egy újrapasztázás nagyon.
    Ja meg van ilyen elmosódás a képen a szövegben, ami eltűnik ha leteszem meg felveszem az ablakot, vagy scrollozok le-fel, de elég gyakran csinálja, és nem mindig ugyanott. Így néz ki: kép1 kép2 . Más képhiba nincsen. Most haldoklik a memória rajta? :O Mit lehet tenni?
    A film alatt volt olyan is, hogy csak lehalt az mplayer, egyszer meg még volt hogy elkezdett halványan gyorsan vibrálni is a TC ablaka.
    A VGA-t itt vettem HA-n 2012.08 végén, használtam pár hónapot, aztán dec. óta a fiókban pihent, mert nem játszottam mostanában és a liano konfigba tegnap raktam be 1. alkalommal.
    Annó használtam játékra is (serious sam 3), nem volt gond, egyedül furmark alatt volt néhány piros kockás, max. fél képernyős képhiba 1-1 kb. 2cm vastag csíkban, de csak ha az AA be volt kapcsolva. Máskor sehol semmi képhiba. Akkor sem lehetett látni furmakrban hogy menne a második mag. Most visszakerestem egy tesztem, akkor 13800 pontot kapott ugyanígy a 3DMark06-tól. Mondjuk 3x megfagyott, negyedjére ment le hibátlanul a teszt, de játék közben nem volt gond, se windowsban. Most meghalt a másik mag? Hogyan derítsem ki?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák