Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roPHka

    senior tag

    Nem nagyon olvastam utána, de adott egy Dell notebook, aminek az audio kimenete és a mikrofonja gyakorlatilag egy kimeneten van. Ehhez kell valamilyen speciális átalakító, vagy csak elég egy sima jack elosztó?

  • roPHka

    senior tag

    Sziasztok.

    Adott egy Acer E1-531 típusú notebook. Alaplapot cseréltem benne, egy ugyanolyan típusúra lényegében, ugyanaz a modell, de közben mégsem.
    A meghalt lap és az új lap között kb 3 hó gyártási különbség van. Fizikálisan ugyanaz, de a bios nem egészen egyforma rajtuk. A meghalt lap biosa uefi-s, az új lapé pedig nem. Bekapcsoláskor a logo sem ugyanaz, de ez más kérdés.
    A lényeg, hogy a régi lapon gyári windows 8 volt, uefi módban telepítve, stb... az új lapot betéve sajnos a rendszer nem indul, bootolható eszközt nem talál.
    Hogy a fenébe tudok uefis biost rávarázsolni az új lapra? Egyáltalán lehet? InsydeH20 Rev3.7-es a bios a lapon, az acer honlapjáról leszedtem a legutolsó biost, ami pedig van még az BIOS - UEFI for Windows 8 (Not for Upgrades) névre hallgat, 2.xx verziószámú. Ezt nem engedi futtatni windows alatt, mert arra hivatkozik hogy próbálkozzak 1.xx-es verzióval.
    Előfordulhat, hogy régebbi típusú acer notiban is van már uefi mód, ebben meg mégsincs? Van valami rejtett bios beállítás esetleg ami valami billentyűzetkombóval előjöhet vagy felejtsem el?

    [ Szerkesztve ]

  • roPHka

    senior tag

    válasz KillHates #27676 üzenetére

    Valahogy lehet azt diagnosztizálni, hogy az alaplap biosa sérült-e?
    Az előző szóban forgó Acer lap ugyanis működött..egy takarítás után viszont elkezdett szarakodni.
    Nem történt semmi, hacsak nem előtte is már csinált hasonló hibajelenséget, de azt nem tudom.
    Jelenleg bekapcsol, de nem ad képet, és úgy tűnik mintha folyamatosan resetelné magát...
    Előző 50 bekapcsolásból kb 4x adott képet, ebből túlnyomórészt a bekapcsolás után megjelenő Acer logónál megállt...egyszer talán bejött a rendszer is.
    Vga hiba, bios chip hiba, esetleg egyéb áramköri nyalánkságról van szó? Előéletéből ami lényeges, hogy valószínű kicsit jobban melegedett a kelleténél egy ideig mivel takarítva sosem volt.
    Félek ha bga hibával küldöm el, akkor feleslegesen ártunk a vga chipnek, ami ráadásul egy kevésbbé tönkremenős - melegedős sima Intel videókártya.
    Mindent megnéztem amit lehetett (töltő, proci, ramok, stb...), nincs változás ezek cserélésvel sem.

Új hozzászólás Aktív témák