Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thome

    addikt

    válasz w.miki #18668 üzenetére

    Nono, ne bonyolítsd túl, ez csak hőközvetítő anyag, olyan kb mintha lekvárt kennél rá! ;)

    Ezt nézd végig és érteni fogod hogy hogyan is megy, igaz asztali gép, de a pasztázás a lényeg: KLIKK

    S hűtőpasztát itthon is kapsz bármely pc boltban, itt sokan esküsznek a durvábbnál durvább típusokra (MX4 az etalon) hogy elérjenek még pár fokot mínuszba, én rákentem az 500ft-ba kerülőt, azzal sincs semmi gond.

    A gap pad pedig hővezető párna, vagy nem is tudom minek kellene nevezni, ővele én még speciel nem találkoztam, igaz nem is kerestem még boltban.

    Ennél csak annyi a dolog hogy az előzőt leveszed ahol van, a helyére pedig teszel újat és ennyi. Persze azt jó tudni hogy milyen vastag amit lecserélsz mert olyan vastagot kellene a helyére tenni, különben megintcsak nem lesz hőátadás. Egyébként ha nem száraz a gappad illetve nincs szétszakadva, én speciel nem bolygatom olyankor meg, csak a hőpasztát cserélem a processzoron.

    Fórumtársak, hol lehet gappadet vásárolni?

    [ Szerkesztve ]

  • Dell XPS

    veterán

    válasz w.miki #18668 üzenetére

    Kapargatni nem kell és nem is szabad, inkább alkohol tartalmú folyadékkal próbáld meg letakarítani. Vékonyan és egyenletesen kend el a pasztát a processzor hőelvezető felületén, majd óvatosan helyezd vissza a hűtőbordát úgy, hogy ne sérüljön az előkészített, bekent terület. Nem billenhet meg ráhelyezéskor a heatsink, fontos az egyenletes találkozás!
    Másik chip-pen thermalpad van (Gap-pad ), így oda pasztát nem szabad tenni! Egy kb 1mm-es lapka van paszta helyett, hőközvetitő anyagként elhelyezve a chip és a borda között. Cserélni akkor kell ha ki van száradva, elveszítette lágy, "ragacsos" formáját. Amint visszatetted a hűtőbordát, megfelelő sorrendben meg kell húzni a lefogató csavarokat, ami melletük fel is van tüntetve ( 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ).
    Ragasztani semmit nem kell, a fenti művelettel tökéletesen rögzítődik a heatsink, és megfelelő lesz a hőelvezetés is.

    A legolcsóbb nem jó, ezt választanám: [link]

    Üdv, Dell XPS

Új hozzászólás Aktív témák