Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Nézegettem a Thinkpad SL300-as notit.
    Megpróbáltam megkeresni, hogy milyen procival kapható, de úgytünik hogy egyik sem támogatja a virtualizációt. :F
    Ugyan nem néztem utána, de sejtésem szerint külföldön sem kapható VT-t tudó procival.
    Vagy tudnátok mondani valamilyen oldalt, ahol az összes SL300-"hoz" kapható procit meg tudnám nézni valahogyan ?

    Ha nem kapható VT-s procival, van esélye, hogy ki tudom cserélni benne a procit, egy VT-sre ?
    Ha igen, kb. mennyibe kerülhet ez (pl. itt a PH-n venni valakitől procit, ismertem is egy ilyen eladót korábban) ?
    Plusz mennyibe kerülne ezt hivatalos szervízben szereltetni (ha lehet egyáltalán), hogy a garancia megmaradjon ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz freewaer #14307 üzenetére

    Hát még a Digi kábellel is lehet akár gond, ugyanis pl. a UPC-nek szokása (bár szerintem már csak volt) az, hogy kibaszott erős jelet nyom a kábelen, hogy így jobban zavarvédett legyen.
    Csak azt felejtik el, hogy ezt némelyik TV nem tolerálja, és ponthogy rosszabb lesz a képminőség, vagy még akár tönkre is mehet a TV (szerencse csak a tuner rész, és úgy emlékszem nem is volt olyan nehéz javítani, egy ismerősünkhöz vittek pár ilyen TV-t szerelni még jónéhány éve). Mindamellett ilyenkor ráz is a kábel, ha hozzáérsz, ami nem túl kellemes...
    De a modemnek nemtudom milyen hibája lehet, hogy ezt (ha van egyáltalán, aminek alapból nagyon kicsi már manapság az esélye, főleg ha Digitális TV) átengedi a LAN-ra. Rádásul nem is rögtön romlott el tőle, és az első gépnél ez a "pont ujratelepítés után" is furcsa.
    Úgyhogy én inkább másra gyanakodnék.

    Földelt csatlakozóban van a modem, és a gépek ?

    Van otthon routered, vagy más hálózati eszközöd (elfekvő ADSL modem, switch) ?
    Ha azt bekapcsolod, és összekötöd a géppel (a megfelelő UTP kábellel, lehethogy Cross-os kell ! ), világít a hálókártya ?
    Inkább ne Win alól nézd, hanem a gép indulása közben (mikor még nem tölt a Win), vagy lépj be a Biosba.

    Illetve van még egy ötletem , hogy kizárjuk a szoftveres hibát. Indíts el egy Linuxot Live CD-ről, és nézd meg abban mennek-e.
    Csak mondjuk ehhez biztosan kéne tudni, hogy támogatja az adott hálókártyát a disztro. :F

    Ja és milyen Windows ?
    Ha meg tudod még nézni valahogy, a hálókártyák pontos tipusa ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Melyik kétmagos (Core 2 alapú, tehát a régi Core "1" -ek nem érdekelnek) Intel mobil proci az, amelyik nem tudja a SpeedStep-et ?
    A T3xxx széria (Pentium Dual Core néven) tudja úgytudom, így a Celeron Dual Core sorozatra gondolok főleg (vagy van még más is ebben az alsó kategóriában? ).

  • atesss

    addikt

    válasz piadex2 #14352 üzenetére

    Szerintem alapból nincs értelme ilyet tesztelni, mivel a gyakorlatban úgysem fordul ez elő.

    "Normális" leterhelésre a battery eater nevezetű programot szokták használni (pl. a PH tesztelői is), ez egy automatizált progi, tehát ha lemerül a gép, akkor kikapcsol, de a program elmentette, hogy meddig bírta.
    Lehet benne 3Ds terhelést is adni a gépnek, az nemtudom pontosan mekkora terhelés is, de az ilyen szintetikus tesztprogramok sosem reálisak, mert nem erre használod majd a gépet.
    Erre tényleg a legjobb, hogyha magad próbálod ki, azaz játszol folyamatosan, amíg le nem merül a gép, valami újabb játékkal, ami jól leterheli.
    Attól függ milyen gép, milyen videókártyával ?

    Ha nagyon szintetikus tesztet akarsz, asztali gépeknél a videókártya "bemelegítésére", tehát a hűtés - stabilitás tesztelésére a GPU Caps Viewer-t használják, akár egy olyan 10 fokkal is melegebb tud lenni ezzel a GPU, mint akármilyen játék alatt.
    Közben a procit is terheli, de azt feladatkezelőben nézd meg mennyire (VGA és proci egymáshoz viszonyított teljesítményének függvénye).
    Proci terhelő (szintén baromira, ~ +10 fok, húzásnál meg akár -100-150Mhz is bármilyen más programohoz képest): Prime 95. De nekem több mag terhelésére, multithread változatban kell gondom.
    Viszont ezt a VGA terhelővel együtt nem tudod optimálisan használni, egymást lassítaná a kettő, és így nem is terhelik le teljesen.

    A HDD nem fogyaszt annyit, hogy érdemes lenne leterhelni, kb. max. +0,5W (vinyótól függ) az idlehez képest: [link] és [link]
    RAM-ot meg terheli a gép, ha a procit / VGA-t terheled.

  • atesss

    addikt

    válasz Yahoo #14361 üzenetére

    Elvileg megoldható a dolog, de attól is függ, milyen is pontosan az a Jack aljzat. Nem-e valamilyen kicsinyített méretű (pl. vékony subnotebook-ba), lehethogy kombinált aljzat (SPDIF) is egyben, stb.
    Ha tudnál küldeni róla egy képet, azzal sokat segítenél.
    Illetve a laptop tipusa is kellene.

    Bár igazából fel kéne nyitni hozzá a laptopot, hogy látni lehessen, hogy tényleg milyen is.
    Azonkívül az is előfordulhat akár, hogy nem a jack aljzat törött el, hanem az alaplapból törött ki, tehát az alaplap nyákja is sérült.

    De sima nyákos Jack aljzatot lehet kapni pár100ft-ért sok helyen, hogyha az passzol bele méretben.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Findzs #14366 üzenetére

    Pontosan milyen procikról van szó ?
    Jobb lett volna ha pontos modellszámokat írsz. :(
    Ha Intel® Celeron® Processor T1600 (1M Cache, 1.66 GHz, 667 MHz FSB) -t
    Intel® Celeron® Processor T1700 (1M Cache, 1.83 GHz, 667 MHz FSB) -ra, akkor annak semmi értelme nincs...
    De ha jó a sejtésem, és az első proci egy (nemtudom milyen modellszámú) egymagos, akkor a kétmagosra váltás viszont óriási különbség.

    667 FSB-s prociknál nincs értelme a dual channel-nek.

    Minek kell neked service manual ?
    Egyébként jó esélye van hogy nem fogsz találni, talán fizetős oldalon.

  • atesss

    addikt

    válasz xcbiker #14369 üzenetére

    Viszont a Core Duo és az első Core 2 Duo széria chipsetje azonos (945 / 940), tehát jó esélyel menni fog benne egy Core 2 Duo is.
    Csak ezek az eredetileg Celeron M-es notebook-ok azért válogatósak, ha 940GML chipseted van, akkor jóesélyel csak 533 FSB-s procit fogad.
    Mindamellet a BIOS-nak is támogatni kell az új procit, lehethogy azon bukik el a dolog.
    Hogyan vennéd ezt a procit, itt az aprón ?
    Mert akitől vennéd, valószinűleg ért ehhez.
    Pár hónapja ki akartuk cserélni nővérem Lenovo N100-asában is a Celeron M 420-asat egy Core 2 Duo-ra (aztán végül lefújta nővérem...).
    Pontos tipust nem tudok így hirtelen, ha tudnám, hogy kivel beszéltem erről privátban, akkor ott meglenne (nem töröltem ki őket).

    Nem tudtok egy módszert arra, hogy privát üzik közt hogyan lehetne keresni ?

    MOD: inkább Findzs-nek szólt az üzenet nagyrészt...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #14370 üzenetére

    Lejárt a mod idő...
    Rákerestem google-ban a laptopra: [link]
    ATI Xpress X200 chipsetes.
    Ami szerintem nem jelent jót a proci csere esélyét illetően...

    MOD: lehethogy mégsem annynira rossz a helyzet, ezt a gépet elvileg lehetett kapni a következő procikkal:
    "Processzor és Cache Intel Core Solo Processor T1300/T1400: 1.66GHz-1.83GHz, 2MB On-Die L2 Cache, 667 MHz, Intel Celeron M processor 410/420/430:360-380: 1.40GHz-1.70GHz, 1MB On-Die L2 Cache, 533 MHz "
    Forrás: [link]
    Bár Core Duo proci sincs a listában, nemhogy Core 2 Duo...
    De a 667 FSB-t támogatja.

    Meg kéne nézni, mit tud hivatalosan ez az X200.

    De szerintem inkább kérdezd meg attól, akitől vennéd, illetve mindenképp kérj lehetőséget arra, hogy visszacserélje, ha nem működne a gépben.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Yahoo #14379 üzenetére

    Elvileg létezhet, én nemrég egy Compaq Evo N1020v-hez találtam egy elég részletes kb. "service" manualt.
    Próbálj meg a tiedhez keresni.
    Illetve ennek a pontos elnevezése (Compaq-nál):
    Maintenance and Service Guide
    Compaq Evo Notebook N1020v Series
    Compaq Evo Notebook N1000v Series
    Compaq Presario 1500 Series Mobile PC

    Mondjuk a Compaq ebből a szempontból nagyon jó, egy D500 SFF P4 alapú irodai géphez olyan részletes hardverleírást találtam, hogy valami 300 oldal ! Abban tényleg minden benne van (illetve volt egy hiba pont annál a speciális (14 pines) tápcsatlakozó rajznál, ami nekem kellet, de végülis sikerült megoldani a problémát).

    Mindjárt megnézem ez a leírást (illetve el is küldöm a linkjét), és próbálok az alapján javasolni valamit, mi foghatja még.

    Igazából elmehetsz venni akár Jack csatlakozót is, hátha jó lesz bele elsőre.
    Persze ahhoz elöször szét kell tudni szedni...

    Merrefelé laksz (mert lehethogy tudok arrafele boltot ajánlani) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Yahoo #14384 üzenetére

    Itt van a Compaq Evo N1020v service manulja: [link]
    Nekem még nem volt időm megnézni, talán majd holnap délelőtt.
    Ezt a diplodocs.hu -t nézd meg, hátha van a tiedről is.

    Illetve van még egy magyar oldal, ahol én a monitorom service manulját találtam meg, holnapra megkeresem a nevét.

    Hát Szegeden épp tudok egy boltot, szoktam néha rendelni tőlük (Budapestre). Bár a szegedi kisker boltjukban asszem kisebb a választék.
    RET
    Viszont ez egy elég drága hely, minőségi alkatrészeket forgalmaznak, de nem olcsón...
    Holnapra megnézem azt is, hogy milyen alkatrész is kellene pontosan (van könyv formátumú katalógusom tőlük, abból, mert ezen az oldalukon nehezebb).

    De szerintem a legtöbb elektronikai alkatrész boltban lehet kapni nyákos 3,5" jack aljzatot.

    MOD: Ha ezen az oldalon fentvan, akkor jócskán van esélye, hogy valahol megtalálod a neten ingyenesen. Főleg ha egy népszerűbb modellről van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A Celeron Dual Core T1600 támogatja a SpeedStep-et ?

    Mivel a más procival szerelt Lenovo SL500-ak már sokkal drágábbak...

  • atesss

    addikt

    válasz BluEyes #14401 üzenetére

    Na a másik oldalukon meg nem: [link] :F

    Amúgy ez az órajelen kívül miben lassabb (észrevehetően) a nagyobb prociknál ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Pentium M 720p HD video lejátszásáról mit tudtok mondani ?
    Főleg az X264 érdekelne, hogy mekkora bitrátát bír el milyen órajelen, a lehető legjobb lejátszóval.
    A Chipset 855GM (Extreme Graphics 2).

    Igazából egy X40-es Thinkpad-ban lévő Pentium M LV 758 ( Dothan - 1500 MHz, 2 MB L2 cache) -el és a legerősebb 400MHz FSB-s Pentium M 765 (2100Mhz) vagy esetleg a legerősebb, 533MHz FSB-s 780 (2266 MHz) közötti különbség érdekelne.
    2100 / 1500 = 1,4x vagy 2266 / 1500= 1,51x az órajelkülönbség, ami nem kevés.

    Idézet az MSI Wind Atommal - nyerő kombináció? tesztből (2008-06-09):
    Az 1,4 GHz-es Pentium M a WMV HD-ket 80, illetve 100 százalék körüli terheléssel játszotta le, de mindkét esetben folyamatosan, az x264-es kódolású részleteknél viszont már a 720p-s megjelenítése sem volt zökkenőmentes.
    Ez alapján nem túl jó a helyzet, de 2,1Ghz-en egy akár mégjobb lejátszóval lehethogy elbírná az álltalános 720p-s MKV filmeket, nem ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz tope #15681 üzenetére

    Viszont léteznek olyan laptopok, ahol külön lehet szabályozni a fülhallgató-kimenet hangerejét.
    De a másik szabályzó (csúszka) viszont ilyenkor szerintem nem a beépített hangszóró hangerejét szabályozza, hanem az egész kimenetét (jack és belső hangszóró is, vagy ha van digitális SPDIF is, akkor gondolom azt is).

    Szakadás tesztelésére próbáld meg egy kicsit megmozgatni-megrázni a notit miközben szól a zene, hátha úgy kiderülhet hogy az-e a gond.

    Illetve szerintem próbálj ki valamilyen Live Linuxot (esetleg Windowst), hogy abban szól-e.
    Ha van post hang beállítás a Biosban, akkor kapcsold be, és próbáld ki azzal (de azt könnyen lehet, hogy nem küldi ki a jackre).

  • atesss

    addikt

    válasz majorosn #15727 üzenetére

    Vinyó hiba lehet még szerintem, ha tudod, próbáld meg egy másikkal.
    Akár USB-s is jó lehet (Pendrive is), bár ha XP-d van, ahhoz valami trükközés kell, hogy USB-ről települjön.
    Vagy esetleg egy DVD-s Linux (vagy Windows, olyan is van úgytudom már használhatóbb) Live disztro, bár azt elég sokat kellene használnod, hogy ki tudd próbálni.
    Persze kiszedett vinyóval kéne próbálgatni.

    Ha már elindult, akkor sosem fagy le / indul ujra ?
    Mert ez akkor inkább lehet valami Windows / driver hiba.

    Ramból nincs benne több modul ?
    Mert akkor a memteszt ellenére próbáld meg csak az egyikkel majd a másikkal.

    Memóriateszt ugye nem Win alól volt ?

    Tápról / akksiról / csak táppal, kiszedett akksival is csinálja ?

    Mindegy milyen időközönként indítod ujra (egymás után is), ugyanúgy minden 5.-6.-ra fagy ?
    Vagy ujraindításnál nem is, csak bekapcsoláskor, vagy csak hidegen bekapcsoláskor ?

  • atesss

    addikt

    válasz majorosn #15732 üzenetére

    Én meg közben használt subnoti vásárláson gondolkozok, és hogy írtad megnéztem a tiedet is, és nem tűnik rossznak (leszámítva persze ezt a hibát :U )
    Tudnál egy kis személyes tapasztalattal szolgálni a notiról, ergonómia, tartósság, felépítés, melegedés - hang, stb.
    A vinyó SATA-s ?
    Mert erről eddig sehol sem találtam infót.
    Mennyit bír a kissebb (4 cellás), és a nagyobb 8 cellás akksival ?
    Az 1,52 kg-os súly az a kissebb akksival értendő ?
    Van ahol meg 1,4kg-ot láttam, ezért furcsállom.
    Az viszont érdekes, hogy 2 Ram modul van egy ilyen könnyű gépben, de mondjuk ponthogy jól jön, ha 4GB-ra akarod bővíteni.

    Csak az a gond, hogy nem találtam itthon használtan ilyen notit (most legalábbis)...
    Te hogyan / mennyiért / mikor vetted ?

  • atesss

    addikt

    válasz Mi5i #17058 üzenetére

    Ez sajnos eléggé változó !
    Egyik barátom huga vett ilyet aug. végén, és előtte mi néztünk körbe neki. Ő a lila változatot nézte ki magának.
    De látom nálad is valami hasonló a helyzet. :)

    Hát sokat szívtunk a fényes-matt felületekkel, hogy melyik milyen is, a Dell-en kívül másnál is, de a a legtöbbet náluk.
    Kiderült, hogy többféle változat van, van amelyiknek a billentyűzete matt, van amelyiknek fényes; meg a belső rész a billentyűzeten kívül is lehet más fajta, és a kettő akár egymástól függetlenül.
    Sőt úgyrémlik, hogy a fedlapnál is van ilyen különbség.
    De a nagyobb gond az, hogy a boltosok sem tudják, hogy mit árulnak. :W
    Úgyhogy jól meg kell nézned, amit akarsz venni, én emiatt nem ajánlom a webáruházakat sem, mert könnyen lehet, hogy mást adnak, mint amit szeretnél.
    Vagy esetleg, ha előre meg tudod beszélni, hogy ha nem pont olyan, amilyen neked kell, és a boltos sem tudja neked garantálni, akkor ha rossz, megy vissza a feladónak...
    Lehethogy azóta már átalakult a kínálat, és inkább már csak az újabb félét kapni (mintha az lenne a csak a billentyűzeten, és a fedlapon fényes, de már nem vagyok biztos benne), de még akkor is lehetnek beragadt készletek.

    De délután (ha nem felejtem el...), megkérem a barátomat, hogy nézze már meg, pontosan milyen is van a hugának.

    És ha tudsz, egy pontos típust mondhatnál esetleg (van valami 3 számból, meg talán 1-2 betűből álló kód asszem).
    Amúgy minek ilyen erős, T6600 procival ? Ebben ugye már HD4330-as VGA van, mert annak akkor alig volt felára a GMA4500-ashoz képest, és ugyan elvileg nem nagyon kellett jatékra, de azért mégiscsak jobb, ha diszkrét VGA van.

  • atesss

    addikt

    Nagybátyámék kb. három hónapja vettek németországban egy VAIO-t, egyenlőre csak annyit tudok róla, hogy átszámítva kb. 160e volt Windowsal együtt, és hogy fehér...
    Mostanában bekapcsolás után 10-15 percenként kékhalállal elszáll a windows.
    Lehethogy csak a szoftveres a gond, de az is könnyen lehet, hogy hardveres hiba van; én sajnos inkább az utóbbira gyanakszom
    Ma este lehethogy át tudok menni hozzájuk megnézni, de már addig is "felkészülnék", hogyha szervizeltetni kell, akkor mit mondjak nekik, hol lehetne.

    Nem néztem még körbe a hivatalos szervizek listájában, de gondoltam előszöris megkérdezlek titeket, hátha valakinek van tapasztalata, hogy ha van több hely, hova érdemes inkább vinni, kivel van jó tapasztaltotok, stb.
    Illetve a garancia amiatt problémás lehet, mivel akár az is lehetséges, hogy egy itthon nem is kapható típus, elvileg így is meg kellene oldaniuk, de így lehethogy tovább tart a szervizelés.
    Helyileg pedig (ha esetleg ennyire sok szervíz / garanciális átvevőpont lenne, hogy akár eszerint is lehet választani) óbuda felé lenne a legjobb, vagy a belvárosban esetleg, mindketten a Deák tér közelében dolgoznak.

  • atesss

    addikt

    válasz Duree #17079 üzenetére

    Köszi a segítséget. :R

    Ma aztán nem mentem el hozzájuk megnézni a notit, de elvileg holnap el tudok, és akkor először Win reinstall lesz, aztán ha akkor is marad a hiba, akkor felhívjuk őket.
    Esetleg Memtest, Prime95-el még majd megnézem, kidob-e hibát.

    Bár a másik topicban [link] azt írták, hogy mivel NémetO-ban lett véve, lehethogy a szerviz álltali németo-ba futárral szállítást (mivel itthon elvileg nincs szervíz) nekünk kellene ilyenkor fizetnünk. :F

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kisninja #17082 üzenetére

    Én otthon még nem használok Win7-et (de épp holnap vagy holnapután fogom felrakni, bár asztali gépre), de még augusztusban telepítettem egy notira (Dell 1545), és akkor körbenéztünk az energiatakarékossági beállításoknál is.
    És iszonyú részletesen be lehet állítani mindent, az rémlik.
    Úgyhogy szerintem nézz ott jól körül, biztos lesz valami ilyen beállítás, csak jól el van dugva.

  • atesss

    addikt

    válasz Daler #17093 üzenetére

    Hát sajnos könnyen lehet, hogy az az érintőgomb fizikai megszakítást végez, ekkor hiába kapcsolod bárhogy máshogy, nem fog menni.
    De mit jelent az, hogy eszközkezelőben látszik ?
    Mert akkor könnyen lehet, hogy mégse fizikai a kapcsolás.
    Registry beállítás kétlem hogy lenne, hotkey esetleg lehet, de ezt nézd meg a kézikönyvben. Vagy próbálj google-ben keresgélni, pl. így: [link]
    De garanciális még a noti egyébként ?

    Amúgy még pár hónapja, amikor néztem használt üzleti subnotikat ez volt az egyik kiszemeltem, de aztán végül pénz hiányában el lett halasztva a project. De ahogy akkor utánanéztem itt a fórumon is, alig lehet belőle az országban valakinek. Ezekszerint azért mégis találkozni olyannal, akinek van. :)
    Viszont az érintőgombos Wifi kapcsolás szerintem eleve egy rossz ötlet, a tolókapcsolók sokkal jobbak, meg talán megbízhatóbbak is.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Bizonyos laptopoknál egy külső programmal (pl. RMClock) lehet állítani a proci feszültségét (és szorzóját) "real-time" Windows alól.
    De úgy rémlik, pl. az újabb Core 2 Duo-k (vagy a chipsetjük) már nem támogatja ezt; de a Pentium M-ek, és az első generációs Core 2 Duo-k (Merom) a Napa platformban még igen.

    Pontosan milyen procik / milyen chipsetek / milyen laptopok támogatják ezt, és melyek nem ?
    Főleg a feszültség szabályozhatósága a lényeges, mivel ugye azzal lehet legjobban csökkenteni a fogyasztást, és növelni az akksi-üzemidőt.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy Fujitsu Lifebook A530-as notira telepítem a drivereket Win7 alá.
    Chipset: Intel HM55
    Mire való az "Intel Management Interface driver" ?
    Amit a Fujitsu oldaláról le lehet tölteni az 6.0.0.1179 verziójú, 2009.09.17 kiadású.
    Lehet ennél frissebb az Intel oldalán ? Vagy lehet hogy csinált vele valami saját módosítást a Fujitsu ehhez a notihoz ?

    A Fujitsu Info-ja erről a driverről:
    File Description  25.05.2011 14:43:30


    Device Driver - Intel Management Engine Components (Onboard) -

    Title:
    Intel® Management Interface driver

    Date:
    17.09.2009

    Size:
    4,72 MB

    Version:
    6.0.0.1179

    Manufacturer:
    Intel

    Language:
    Supports all languages

    Operating systems:
    [1] Windows 7 Enterprise, [1] Windows 7 Enterprise x64, [1] Windows 7 Home Basic, [1] Windows 7 Home Basic x64, [1] Windows 7 Home Premium, [1] Windows 7 Home Premium x64, [1] Windows 7 Professional, [1] Windows 7 Professional x64, [1] Windows 7 Starter, [1] Windows 7 Ultimate, [1] Windows 7 Ultimate x64, [1] Windows Vista Business, [1] Windows Vista Business x64, [1] Windows Vista Enterprise, [1] Windows Vista Enterprise x64, [1] Windows Vista Home Basic, [1] Windows Vista Home Basic x64, [1] Windows Vista Home Premium, [1] Windows Vista Home Premium x64, [1] Windows Vista Ultimate, [1] Windows Vista Ultimate x64, [1] Windows XP Home, [1] Windows XP Media Center Edition, [1] Windows XP Professional, [1] Windows XP Tablet PC Edition, [1] Windows XP x64

    Important information:
    In some cases the installation methode might influence the BluRay playback.
    (e.g. inf installation of the driver -} BluRay playback corrupted)
    Therefore it is recommended to install this driver by setup/ silent setup.

    Installation description:
    Silent install switch : setup.exe -s
    How to install:
    1.Run `MEI\setup.exe`.
    2.follow messages.

    MOD:
    Van benne egy readme.txt is, annak a lényegesebb része:
    **************************************************
    * Copyright (c) 2005-2009 Intel Corporation.
    * Intel(R) Active Management Technology
    * Intel(R) Management Engine Components
    * Local Manageability Service
    * Serial Over LAN
    **************************************************

    Local Manageability Service (LMS):
    This service enables local applications
    running on Intel(R) Active Management
    Technology (Intel(R) AMT) device
    to use the same SOAP functionality that
    is available to remote applications. It
    listens to the Intel(R) AMT IANA ports
    and routes all traffic to the firmware
    through the Intel(R) MEI interface.

    Serial Over LAN (SOL) driver:
    This is an Intel(R) Active Management
    Technology Intel(R) Management Engine driver.
    This driver enables the remote display
    of managed client's user interface
    through management console and
    emulates serial communication over
    standard network connection.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy Dell Insipron 1545-ös garanciájáról lenne egy sürgős kérdésem: [link]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ismerős egy Lenovo IdeaPad N586-t nézett ki: [link]
    A probléma, hogy - sajnos a manapság szokásos teljesen értelmetlen trendet követve - csak egy Jack csatlakozó van rajta. Egyszerre használna rajta mikrofont és fülhallgatót (mikrofonos füles, játékokhoz). Hogyan oldható ez meg ?

  • atesss

    addikt

    válasz KillHates #47144 üzenetére

    Köszi. :R

    És hol lehet ilyet kapni ?
    Amit eddig találtam - [link] és [link] - csak 3x RCA-ra alakít át.
    Amúgy alapból nem értem, hogy a 4 + 1(GND közösíthető) jel hogyan fér el egy 4 pines kábelen ?
    1.) fejhallg. bal csatorna
    2.) felhallg. jobb csatorna
    3.) mikrofon fantomtáp
    4.) mikrofon bemenet (fantomtápos esetben ez ugye DC offset-es; de ezt visszaállítani már a laptopban lévő elektronika dolga)
    5.) GND

    Nincsen fantomtápos tápellátás a mikrofonhoz ?
    Márpedig pl. az egyszerű mikrofonos fejhallgatók úgy tudom így működnek.

Aktív témák