Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    Hello!

    Egy HP 550-es laptoppal az lenne a gondom hogy az integrált videóvezérlő driverét szeretném frissíteni, de nem engedi.
    Konkrétan: az Intel oldaláról letöltöttem a megfelelő drivert, de mikor telepíteni akarom közli hogy nincs meg a gyártó (HP) aláírása ezért szerezzem be tőlük a drivert. Ez mind szép és jó, de a HP-nál csak egy 2008-as driver található. (az Intelé se éppen friss, de jóval nagyobb a verziószáma és ettől várnám hogy a játékok ne fagyjanak ki)
    (régebbi játékok amik még ezzel a cuccal is elfutnak)
    Nehogy már a gép mondja meg mit telepíthetek és mit nem. Ezt hogy lehetne megkerülni?
    A válaszokat előre is köszi!

  • kezdő

    senior tag

    válasz kezdő #16168 üzenetére

    Közben rájöttem hogy a verziószám különbség nem is olyan nagy (7.14.10.1437 ---> 7.15.10.1666) csak a pack elnevezése 15.xxx.
    Amúgy a problémát még mindig nem sikerült megoldani szóval plz help! :))

  • kezdő

    senior tag

    Hello!

    Egy Toshiba A10-131 notival lenne gondom.
    6 éves szegénykém és mostanában elég sűrűn kikapcsol egyik pillanatról a másikra.

    99%-ban biztos vagyok benne, hogy valami biztonsági beállítás lövi le egy bizonyos hőfok felett. Ezt a beállítást hol tudnám megnézni? (BIOS-ban nem találom, Toshiba szoftver nem volt telepítve, most már van de abban se találom)

    Asztalon még nem kacsolt ki, ölben tartva néha, ágyra letéve (plédre) egyre sűrűbben. Ebből gondolom, hogy a nem megfelelő a hőleadással lesz a gond.
    Azt viszont nem értem, hogy előtte évekig miért lehetett ágyon fekve is használni?
    Csak az oldalán van szellőző ami mindig szabadon van hagyva, a hang és a kifújt levegő sebessége alapján a ventilátor megfelelően működik. Megnéztem, a processzor ventilátora teljesen pormentes.

    Jelenleg 10 perce megy a gép wifivel, a proci 60, alaplap 51, vinyó 44 fokos.
    A gép nem vírusos, nincs állandó processzorterhelés alatt.
    Ennek ellenére nem egyszer van, hogy a proci 88-90 fokos.
    Pl. a legutóbbi kikapcsoláskor is csak 1 online rádió (MediaPlayerben) és egy egyszerű flash játék futott Firefoxban, terhelést és hőfokot pont nem néztem, de annyira nem lehetett vészes. (mondjuk az Adobe féle Flash......)
    Tudom nem mai a masina (2.5GHz Celeron, 512MB RAM), de ennyit még el kéne viselnie, főleg annak fényében, hogy 1 hónappal ezelőttig kutya baja se volt ...

    Valakinek valami ötlet?
    Nem értek hozzá, lehet valami hűtőpasztás dolog a ludas? (amúgy egy ilyen régi laposnak mi az a maximális processzor hőmérséklet ami még egészséges?)

    Előre is köszönöm a hasznos infókat!

  • kezdő

    senior tag

    válasz cigam #21435 üzenetére

    Egy nagyobb műanyag darabot szedtem csak le (nem az egész gépet bontottam meg) és ezután vált elérhetővé a proci,egy réz "cső", valamint a ventilátor. A lapátok között port nem láttam, megfújkáltam, de ezt követően se vett körül porfelhő.

    Amúgy, ha beviszem egy notebook boltba, mennyiért csinálnak meg kb. egy nagytakarítást+pasztázást? (ha olcsón megszámítják akkor inkább nem gányolnám, az albiban amúgy sincs semmi szerszámom)
    Apropó Veszprémben valami megbízható boltot tud valaki ajánlani?

  • kezdő

    senior tag

    Hi!

    Adott egy HP 550-es gép. Új utángyártott akkut szeretnék hozzá vásárolni, de nem igazodom ki a típusszámokban.
    A jelenlegi gyári: HSTNN-OB51 451086-361
    For use with: HSTNN-I40C, HSTNN-I50C, HSTNN-I49C, HSTNN-I48C-A, HSTNN-I48-B, HSTNN-I54C
    Teljesítménye: 10.8V, 47Wh

    A józan ész azt diktálná keressek rá a HSTNN-OB51-re és meg is van oldva a gondom.
    Viszont a neten az ilyen típusjelzésű akkuknál nem szerepel a HP 550 a kompatibilitási listán, sőt kép alapján nem is hasonlítanak az enyémre.
    Ha a gép neve alapján (HP 550) keresek akkor viszont a HSTNN-IB52 típust dobja ki találatnak aminek a kompatibilis listáján szerepel a HP 550, viszont az aksijának a típusszáma nincs a helyettesíthető típusok között.
    Ami viszont fura, hogy ezeknek a kapacitásukon kívül a feszültségük is nagyobb 10.8 helyett 11.1V. Ez nem okozhat problémát?

    Valaki okos remélem megoldja a problémám. :)

Aktív témák