Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MAC72

    tag

    Sziasztok!

    Egy kollégámnak behalt a laptopja Asus A3HF.
    Se kép se hang, nem reagál a bekapcsoló gombra.
    Ha a tápegységet rádugom, akkor hallatszik egy nagyon halk ütemes csipogásszerű hang.
    Ami leválasztható, azt már eltávolítottuk, és próbálkoztunk elindítani, de nem reagál semmire.
    Alaplapi hibára gyanakszom, mondjuk vga chip leválás vagy lehet, hogy valami tápellátási
    rész szakadt meg?
    Ha van valakinek ötlete, mielőtt a kukába kerül, kérem írjon, vagy küldjön a megfelelő topikba!
    Köszönöm!

  • MAC72

    tag

    Sziasztok!

    Van egy HP Pavilion dv5-1190eh laptopom, amin gyárilag Vista volt.
    Most Win7 64bit kellene rá, de a telepítő elindításakor, a "The file is possibly corrupt.
    The file header checksum does not match the computed checksum." üzenet fogad.

    A telepítőlemez jó kell, hogy legyen, mert más gépen működik.
    XP telepítő elindul, Hiren's BootCd is.
    Ram és Hdd jó. A DVD íróval lehet gond? Próbáljam esetleg pendriveról telepíteni?
    Volt valakinek hasonló tapasztalata?

  • MAC72

    tag

    válasz donjohnson #28202 üzenetére

    Köszönöm!

    Sajnos nem jutok vele semmire.
    Időközben rájöttem, hogy nem a dvd olvasásával van a probléma, mert a recovery dvd-t beolvassa szépen.
    Legyalultam teljesen a winchestert, töröltem minden partíciót, frissítettem biost, mert mint kiderült csak a legújabb támogatja a win7-et.
    Egyszerűen nem akar rá valamiért felmenni a win7 el sem indul a telepítő.
    Valami trükkje csak van. XP, Vista telepítő indul, a win7 meg nem.

    Kértem egy másik telepítőt, (pontosabban harmadikat) egy havertól, annál meg ez a hiba
    jelentkezett:
    "windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer. This error can be caused by unplugging a removal storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a harddrive or cd-rom that is failing. make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer."

    És hibakód az alján még.

    Tanácstalan vagyok.
    Csinálok egy USB telepítőt és megpróbálom azzal. Azért nagyon bosszant, hogy nem tudom miért nem jön össze.

Aktív témák