Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iref-h

    tag

    Sziasztok!
    Sima ASUS R700 - as készülékre lehet e TMC vevőt, és antennát csatlakoztatni. Működik e Bluetooth kapcsolattal. Úgy tudom a szoftver és frissítés ugyan az mint az R700t - nél.

    Üdv. iref-h

  • iref-h

    tag

    Sziasztok!
    A mai napon vettem egy CNS Globe Smart 4,3 PNA - t. Két probléma jelentkezett hirtelen!
    1. Windows üzemmódban, ha az asztalról megnyitok bármit, az "X" -el nem tudom bezárni a megnyitott oldalt, mert ha érintem az "X" pontot a legszélén is, kb. fél centivel odébb jelentkezik a hatás. Ha a megnyitott oldalon valamelyik ikonra érintek, akkor is a mellette lévőre hat, így az "X" mivel a jobboldal legszélén van, nem tudom használni. Ha a görgetősávot húzom a legszélén, itt is félcentivel odébb jelentkezik a hatás. Olyan mintha jobbra el volna csúszva az érzékelő felület, a kijelzőn megjelenő kép viszont rendben van. A kalibrálást elvégeztem, talán az nem lehet problémás.
    2. Az FM transzmitter működik alapjáratban, de ha átmegyek Windows üzembe, ahol az SD kártyán lévő navigációt használom, már hatástalan.
    Lenne e valakinek a fentiekkel kapcsolatban ötlete?

    Üdv.: iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz gipsztigris #4265 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm válaszodat!
    Bár mit tettem nem sikerült a kalibráció, visszavittem a boltba, szerencsére három napon belül voltam kicserélték. Ez a gép ilyen tekintetben jó lett. Az FM transzmitter maradt probléma. Ja még egy kérdés felmerült (Control Panel), ami időközben tisztázódott is!? !
    Ugyanis a Start/Settings/ úton megjelenik egy ablak, és egymás alatt az alábbi sorrendben Control Panels, Nerwork and Dial-up Connections, Taskbar and Start Menü felíratok. Sajnos a Control Menüre érintve az nem jön elő, hanem visszaáll az asztal az alaphelyzetébe, a fent írt Start menükkel.
    Felhívtam a szervizt, ahol közölték velem, hogy ez így van rendjén, más Win CE 6.0 - nál előhozható, de ez a (CNS Globe Smart 4.3 480x272 SIRFatlas V AT550 500MHz - Windows Embedded CE v 6.00 (Build 0 on Nov 16 2011) esetében nem áll fenn.
    Ezt azért furcsállottam, mert a korábbi ASUS R 600 - on 2db. dll fájl SD - re történő átmásolásával a Win CE 5.0 - n szinte minden előjött.

    Az lenne a kérdésem, hogy Igo Primoban létezik e olyan verzió amiben az FM transzmitter működését be lehet állítani, vagy a fenti Win CE 6.0 - nál valami olyan megoldás, amivel elő lehet hozni a Win CE -ből annyit, amennyi a transzmitter működéséhez szükséges Win alatt.? A helyzet az hogy a Win CE 6.0 - ban a NANDFLAS/TurnOnSoun/ után semmi, - itt esetleg megtalálható lenne a transzmitter beállítása? Sajnos PNA tekintetében a kezdők közé tartozom, ha hülyeségeket írok akkor elnézést érte.
    Lényeg az hogy régi típusú, 20 évefeletti autóm működési zajszintje, eléri azt a határt, hogy jó lett volna a rádió hangszórókat is használni navigálás közben.

    Üdv.: iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz gipsztigris #4292 üzenetére

    A helyzet az, hogy ezt a készüléket navigációs program nélkül vásároltam.

    Korábban az ASUS R 600 - on használtam igo - t SD kártyát, mivel az ASUS az R600 - s a frissítését befejezte a vásárlás után egy évre. Mindenki próbálkozott mindennel, így jött képbe a Win CE 5.0 előbuherálása, s az Igo SD kártyáról való indítása. Egyébként az ASUS-on Igo alapu valamilyen program futott.
    Miután az SD gyökerében bemásoltuk a ASUS_UserFlashCopy.dll és a ASUSBackDoorYork.dll fájlokat, indításkor a Win CE 5.0 jött elő, majd tallóz , utána Igo Primo mobilvavi exe és minden rendben. A frissítési problémákról bővebb info a "http://mobilarena.hu/tema/re_asus_r600_az_entek_borotvaja/friss.html" oldalon található.
    Amikor ezt a gépet megvettem, arra gondoltam, hogy ugyan úgy tudom használni az SD kártyáról a gépet mint eddig, ez így igaz is, de a plusz szolgáltatást az FM transzmittert sajnos nem.

    Ennyi bevezető után válaszolok a feltett kérdésedre. Amikor bekapcsolom a gépet a CNS menüválasztéka jelenik meg a kijelzőn; média, rendszer, zene, GPS, stb. Amikor a GPS ikonra érintek a következő üzenet jelenik meg: "nem talált irányítást".

    Üdv.: iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz gipsztigris #4294 üzenetére

    Szia!
    Kissé szégyenkezve kereslek újra, valószínűleg az alacsony tudásszintem miatt érthetetlenkedek. Kézikönyv 8 - 9 oldal:
    "Egyéb program indításához a navigációs program SD kártyán található elérési útját a navigációs beállításoknál kell megadni. (Beállítások/GPS)"
    Sajnos ilyet, hogy (Beállítások/GPS)nem találok a készüléken.
    A kezelési utasítást elolvastam gondosan és a navigációs program indítása címnél igencsak elakadtam.
    Az iduló kijező sem olyan mint a leírásban van.
    Ikonok itt:
    1. GPS
    2. Media, ezen belül (Flash, video, képnézegető)
    3. Nézet, (e-Book)
    4. Zene,
    5.Minden, ezen belül (Win belép, számológép, FM frekvencia, GPS teszt)
    6. Rendszer ezen belül (nyelv, hátfény, energia, hang, idő beállítás, rendszer, koordináta, LOGO friss.
    GPS útja, USB kapcsoló)
    7. Játék, ezen belül (több játék)
    - A "rendszer" menüben található a "GPS útja" jelű ikon. Próbálkoztam itt is. Amikor megnyitom az ablakban az alábbi felirat jelenik meg:
    "NandFlash\
    SDMMC\"
    alatta három lehetőség: "Formázás", "Vissza", (ez nem él) és "GPS útja".
    GPS útjára katt, a következő ablakot adja:
    "A jelenleg kiválasztott irányítási rendszer útja:"
    alatta keretben:" \SDMMC\GPS\WINCE_GPS.exe"
    a keret alatt: "Figyelem: az irányítási program"
    itt semmi lehetőség tovább, beírni, törölni, mint hogy "X" - el bezárni a megnyitott ablakokat.
    Semmilyen elérési utat nem tudok megadni, mert nem tudom hogy ezeken kívül még hol lehet beavatkozni a rendszerbe, nem találom a használati utasítás 8 - 9 oldalán szereplő ablakok megnyitása lehetőségét.
    Üdv.: iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz ekrisztian #4300 üzenetére

    Szia!
    Köszi az ötletet, megpróbáltam az SD kártyát átnevezni, de sajnos nem lett eredményes A felbontás jó, 480x272 a Win CE alól jól megy.
    Üdv.:iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz ekrisztian #4303 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a segítséget, úgy tettem ahogy mondtad, indul a navi a GPS ikonról.
    Üdv.: iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz DM43 #4304 üzenetére

    Szia!
    Kösz az ötletet, ráböktem az SDMMC - re, sikerült megnyitni. Valószínűleg innen tallózható be más mappa is az elérési utat illetően.
    Üdv.: iref-h

Új hozzászólás Aktív témák