Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz BogyóBP #94032 üzenetére

    Nem teljesen tiszta amit írsz, főleg a "valamelyik irányban" rész a kérdéses.
    A I/O Shield.ek általában úgy vannak kialakítva, hogy a csatlakozók mellett rugós távtartóval rendelkeznek, ami - értelem szerűen - az I/O Shield-del ellentétes irányban / tehát nem valamelyik!! irányban / picit eltolja az alaplapot. Emiatt a HÁZ eleje felől kis rásegítés kell, hogy az alaplap a megfelelő helyre kerüljön és a rögzítő csavarok probléma nélkül szerelhetőek legyenek.

    Az alaplapok elvileg szabványos kialakítással rendelkeznek, emiatt az alaplapi tálcára rögzítendő távtartókat legtöbb esetben ugyanazon helyre kell rakni.

    Én pl. a konkrét alaplap beszerelés előtt még I/O Shield berakása előtt a távtartók fölé helyezem az alaplapot és megnézem, hogy minden a helyén van-e és figyelem nincs-e olyan távtartó elem, ami nem esik alaplapi rögzítő furathoz. Ha van ilyen, akkor ezeket kiveszem és megfelelő helyre rakom át, ha szükséges.

    Ha a távtartó-alaplapi furat párosok rendben vannak, akkor mehet a helyére az I/O Shield és figyelve a rajta lévő rugós távtartókra - el ne hajlítsam problémás irányba, mert vannak olyan I/O Shield-ek, ahol pl. a LAN csati helyénél felülről is tesznek rugós elemet - bebillentem az alaplapot az I/O Shield-hez, majd a szépen leengedem a HÁZ eleje felé eső alaplapi oldalt is. Kis erőhatással rátolom az alaplapot a I/O Shield-re, majd két csavart a HÁZ felső és alsó részén berögzítek - nem húzom le teljesen, hagyom mozogni az alapot - majd az összes többi csavart is berakom a helyére. Ha minden csavar a helyén van, akkor még be szoktam tenni egy kártyát az egyik csatlakozóba és figyelme a berakott kártya normális illeszkedésére - a kártya rögzítése csavarral ne igényelje a hátlapi lemezének hajlítását - helyére tolom az alaplapot és lehúzom a csavarokat.

    Az I/O Shield kialakított csatlakozóihoz képesti lefelé/felfelé való eltolódással még nem találkoztam, de a tulajdonodban lévő ház sem volt a kezeim között, szóval előfordulhatnak hibás termékek. Minden esetre meglepődnék, ha egy egy ilyen igényes háznál problémás lenne az alaplapok rögzítése.

    Azt még megemlítem, hogy általában 9 csavar minimum szükséges az alapok lefogatásához - alaplap méretétől függően - így az alaplap az előbb taglalt rögzítést követően nem fog elcsavarodni, elhajolni, elgörbülni

    read-only mode on the forum

  • zeorsdfd

    senior tag

    válasz BogyóBP #94032 üzenetére

    Próbáld meg 180 fokkal elfordítani az alaplapot. Biztos megzavart az alsó tápos ház. ;]

Új hozzászólás Aktív témák