Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz littlemole #57185 üzenetére

    értem, de nem értem

    hiába veszel USB3-as kábelt, önmagában az nem fog neked hálózatot létrehozni, valamilyen aktív vezérlős, virtuál hálókártyát létrehozó USB kábel kell, annak az árából meg tippre 2-3x jönne ki a "két hálókártya + crosskábel" kombó. egyrészt

    másrészt: minek a plusz két hálókártya? ha úgyis ott a router, ami 100MBit-es (=12,5MByte/s), akkor minek bohóckodni az összekötéssel, ha a routeren keresztül össze vannak kötve?
    ha pedig csak néha használod, akkor mi akadályoz meg abban, hogy arra a rövid időre kihúzd mindkettőt a routerből, és a meglévő hálókártyájukkal kösd össze őket, bár annak sincs az égvilágon semmi értelme, mert akkor is a lassabb gép lassabb, 100MBites kártyájának sebessége limitálná be a kapcsolatot.

    tehát meglátásom szerint a legjobb és legegyszerűbb megoldás a meglévő, routeren keresztüli 100MBites kapcsolat használata, ha úgyis csak időnként használod, akkor meg ki lehet bírni, hogy csak 12,5 megát visz át másodpercenként.
    minden más csak fölösleges bonyolítás

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • draff

    aktív tag

    válasz littlemole #57185 üzenetére

    Szerintem a két számítógép közötti adatmásolásnál felejtsétek már el végre az USB3 kábelt.
    Ez nem olyan dolog ám, mint régen volt a szalagos- majd kazettásmagnós világban, hogy összedrótoztuk a kettőt az ötpólusos tuchelessel, aztán hadd szóljon ...
    Ezeken az USB-ken már a +5 V-os tápfesz is megy, néha nem is kevéske áramerősséggel.
    Ha meg netán összeakad a kettő, akkor biza füstjelek ... meg egyebek.

    Szóval - én nem kisérleteznék ....

    Mindenkinek van (állítólag) az internet szolgáltatójánál valami-féle tárhely szolgáltatása - is.
    Oda kell a kellő cuccost feltölteni, és ugyanonnan később - a másik gépre leszedni.
    Vagy legyen legalább otthon egy 500 GB-os vagy 1 TB-os mobilvinyó kéznél, és akkor arra kimásolni, majd onnan a másik gépre később szépen visszavarázsolni.
    Nem érdemes a mindenféle kisérletekkel hazavágni egy esetleg túl drága gépet!

    Én egyszer kezdő koromban egy Opti hangkártyát küldtem el az "örök vadászmezőkre", amikor a játékportjával kisérletezgettem,
    majd később egy P2-es alaplapról füstöltem le a nyáknak azon részét, amely épp az USB-hez kellett.
    Kicsit nagyobb árammal terhelgettem meg, mint azt a "huzalkeresztmetszete" megengedte volna.
    Ment ugyan még tovább a lap, de az USB-s funkciója totálisan elhalt.

    Tehát - inkább ÉSSZEL! mint ész nélkül.

    "Más kárán tanul az okos":

Új hozzászólás Aktív témák