Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Nikaré #45244 üzenetére

    Cekaszos fűtés :
    - 1 egység villamos energiából 1 egység hőenergiát állít elő. ( COP1 )
    - Csak fűtésre használható.
    - Olcsón , egyszerűen beszerelhető.

    Split klíma:
    - 1 egység villamos energiából 2-3-4 egység hőenergiát állít elő.
    - Fűtésre és hűtésre is használható.
    - Drágább , kicsit macerásabb lehet a beszerelése.
    - Légmozgást okoz, ami zavaró lehet.

    Én klímát javaslok....

    [COP]

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • coco2

    őstag

    válasz Nikaré #45244 üzenetére

    >Az olaj radiátorok és a ventilátoros cuccok hibaforrásai illetve hatékonyságuk kérdőjeles.

    Vannak konnektorba dugható ventillátoros fűtőszálak. Kb mint egy hajszárító. Azt is bekapcsolod, elkezd forró levegőt kiokádni - ugyan az az elv. A meghibásodásuk talán aggasztó. Kimegy a ventillátor, a fűtés szétégeti saját magát. Viszont akármikor vészmegoldásként egy pillanat alatt beszerezhető, telepíthető, használható, 2-3k huf?

    A passzív hűtési igénye miatt az olajradiátor biztonságodabb, de "kicsit" dögnehéz valami egy hajszárítóhoz képest. Az energia hatékonysága a hiedelemmel ellentétben ugyan úgy az energiamegmaradásnak van alárendelve, mint egy fűtőpanel esetében, és nem kell arról a misztikum. Amiben rosszabb lehet, az a user error. Befűt a user, mint a barom, és az olajkályha tartja a meleget, ami fűt tovább kikapcsolás után is. Aztán kinyitja az ipse az ablakot, hogy neki melege van. Ha ésszel van használva, szerintem az olajradiátor a legegyszerűbb vészmegoldás. Bármikor beszerezhető, egyszerű telepíteni, 8-10k huf?

    A fűtőpaneleknek nincsen annyi túlfűtése, viszont a beszerzésük kicsit macerásabb, és a telepítésük pláne. Falra kell felfúrni, termosztátot szerelni hozzá, kábelezés. De ha kell, kevés villanyszerelési érzékkel bárki meg tudja csinálni odahaza, 50-60k huf (?) + munka.

    A fentiek energiahatékonysága azonos.

    Amiért a klímát javasolták neked, az az energiahatékonyság. Ugyan a klíma cudar drága (250k+ huf, amit érdemes lehet telepíttetni), de leharmadolja az áramszámlát. 2-3 téli fűtési időszak alatt visszajön az ára, és nem megy tönkre annyi idő alatt. Plusz nyáron hűteni is tud. Hátrány: éjszaka zajos, és szelet csinál. Telepíteni nem egyszerű. Kihívod a szakit, egy hónappal későbbre kapsz időpontot.

    Ha nem klíma, én az olajradiátort választanám, de ez csak az én véleményem.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák