Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz BiP #43642 üzenetére

    A magam részéről nem fordítani szoktam, hanem szaggatni. Úgy darabonként jobban átsül. Mármint a rántotta.

    Átforgatni én csak palacsintát szoktam. Már amikor nem direkt palacsinta sütőt használok.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BiP #43642 üzenetére

    Nálam évente egy-két alkalommal fordul elő, hogy rossz egy tojás, és évi kb. 200 alkalommal fogyasztok tojást, úgyhogy teljesen elhanyagolható veszteség, ha néha ki kell önteni akár 3+1 tojás a szemetesbe. Emiatt kár elrontani a rutint, hogy felütöm és felhasználom (nem mindig rántotta, vagy "tükörtojás" lesz, használom zab alapú pizzatésztához, palacsintához, és néha más egyedi receptekhez, mint a kókuszreszelék+tojás+almareszelék, vagy ugyan ez zabpehellyel, ami aztán sütőbe kerül, stb, és olyankor is csak így készítem elő egy porhárban sorra ütve).

    Úgy "fordítok meg" minden ilyet, ami serpenyőbe kerül és fordítást igényel ("tükörtojás", vagy "palacsinta" -> zárójelbe rakom, mert mindet kicsit egyedi módon készítem, nem "hagyományosan"), hogy előkészítem az összetevőket egy pohárban/edényben, beöntöm a serpenyőbe, majd mikor elég sültnek tekintem, akkor kicsúsztatom egy tányérra, aztán visszabillentem a tányérból a serpenyőbe (nekem ez így sokkal egyszerűbb, mint a plafon felé feldobálni, és a levegőben elkapni, vagy két spatulával szarakodni, hogy hátha fel tudom velük emelni, és átfordítani anélkül, hogy elszakad, vagy összetapad saját magával - egyszerűen csúsztatom, majd mindkettőt egymás felé billentem, átfordítom, és kész...), hogy kicsit süljön a másik oldala is (ezt "tükörtojással" általában már csak úgy, hogy le van véve a serpenyő a főzőlapról, és csak a serpenyő maradék hője süti még kicsit a másik oldalt, "palacsintánál" pedig visszaveszek a fokozatból és kevesebb időt áll már ott).

    Ilyen módszerrel a "tükörtojás" és "palacsinta" kb. egyformán néznek ki. Egy kb. 90% lapostányér átmérőjű "pacák", kb. állandó magassággal. Utána a tányérban fel lehet szeletelni, és lehet hamizni. Nem kell szarakodni olyasmivel, hogy egyenként forgatod, így-úgy alányúkálsz, vagy dobálod...

    Ha rántotta lesz, akkor is egyben ütöm elő, beöntöm a serpenyőbe, aztán szinte azonnal elkezdem kavargatni, amitől a végére egész apró kis cafatokból áll az egész (pillanatnyi ízlés kérdése, hogy mennyire lesz lágy, vagy akár egészen pirult, míg kavargatom).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák