Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Rivaul #12473 üzenetére

    Nah jah...ez Magyarország :DD
    /mintha mondták volna, hogy ilyen 30x ezer HUF-ot kell majd befizetnem, de más olyat mondott, hogy nem kell adózni (ezt könyvelő ismerős mondta, hogy "szerinte nem kell" azt kitudja..), mert x összeg alatti keresetről van szó és nem állandó munkaviszony.., hát nem tudom, majd akkor kiderül, de jó lenne tudni biztosabbat (jogszabály vagy valami erre vonatkozóan), mert úgy szórom azt a kevés pénzt is/ :B

    L

    [ Szerkesztve ]

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Rivaul #12473 üzenetére

    Visszatérve a témához, ezt találtam... (nem sok) :U

    2010 -től nincs az a "kiskönyv"
    továbbá az adózásra vonatkozóan:

    Az egyszerűsített foglalkoztatás személyi jövedelemadózása

    Ha a munkavállalónak csak az egyszerűsített foglalkoztatásból származott jövedelme az adóévben, akkor bevallást sem kell tennie, ha viszont máshonnan is érkezett jövedelem, csak akkor nem kell bevallani az egyszerűsített foglalkoztatásból származó bevételt, ha az alatta marad a törvényi határnak. --> mi a "törvényi határ? :F / (2014-ben a foglalkoztatás naptári napjainak száma megszorozva az adóév első napján hatályos minimál napibér.) Ha meghaladná ezt a határt, akkor csak az e feletti összeget kell szerepeltetni a bevallásban. --> ügye nekem a baleseti járadék van ami "üzemi balesetből" adódóan jár...

    Nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint álláskeresési ellátásra jogosít az egyszerűsített foglalkoztatás, ezen felül nem biztosított a munkavállaló. A nyugellátás kiszámításának alapját az 500 forint közteher esetén 1370 forint naponta, míg 1000 forint napi vagy azt meghaladó közteher esetén 2740 forint naponta. --> napi ezer HUF -ot fizet utánam a cég mikor be vagyok írva , a NAV felé jelentve... , mellette kéne fizetnem a TB-t , de azt a nyugdíjintézet alapból állja. /amit kapok /óra az 497 HUF , ebből nem vonnak semmit... napi 8hr-t dolgozhatok (vagy 12hr-t is pl. túlóra , de eddig nem voltam 1x sem) :N , heti 5nap, havi 15nap mint munkanap lehet.

    A kérdés csak az, hogy elvileg a "baleseti járadék" után kell majd beadnom adóbevallást (tavaly is beadtam ezután, másom nem volt "hivatalos" jövedelem) gondolom idén ezt a kis keresetet is fel kell tüntetnem külön űrlapon...

    hivatalos forrás.. [link]

    L

    [ Szerkesztve ]

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák