Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zlika

    aktív tag

    Sziasztok,

    Már egy ideje tervezem, hogy megkérdezem a dolgaimat itt mert bár nem "halálos" problémákról van szó de idegesítőek mindenképp és ötletem sincs már mi lehet. Leírom először is a konfigot:

    Asus rog strix X470-I
    Ryzen 7 2700X
    2x 8GB Trident Z ( 3000 mhz az ooccsóbb chip-es nem samsung :( )
    Saphire pulse 5700 XT
    Corsair SF 450
    Samsung Evo 970 evo (250GB)

    Problem no. 1:

    Random rendszer "hickup" nem is tudom, hogy fogalmazzam meg, beakad hang/kép kb fél másodpercre szóval addig a fél másodpercig a hang ami éppenn szólt így "nyiii" vagy "nyeeee" vagy "blee". :D Aztán megy minden tovább mint ha mi sem történt volna. Ez napjában átlagosan 2-3 alkalommal történik meg de van, hogy egyszer sem. Ez load-tól, időtől, hőmérséklettől teljesen független(nek tűnik). Játék alatt is előfordul de ha egy szál ablakban youtube-ot nézek akkor is.

    Problem no. 2:

    Kicsit hasonló az előzőhöz, teljesen random van, hogy semmi sem fut csak a desktop üresen és ki-be kapcsolja a monitort(tv-t) egy pillanatra nincs jel. Ez sajnos rendszeresebb jelenség, de van, hogy órákat játszok és egyszer sem, máskor meg fél óra alatt 15 alkalommal. Ilyenkor fut közben minden mert hallatszik a játék/alkalmazás hangja, le tudom közben pauzálni stb "csak" elmegy a kép 2-3 másodpercre.

    Problem no. 3:

    Sehogy sem tudom rávenni a videokarit, hogy pce 16x módban fusson, csak 8x módban hajlandó. Itt valami bios beállításra gondoltam de szerintem ott már minden ehhez kapcsolódó beállítást átnyálaztam sikertelenül. Vagy esetleg az m.2 ssd veszi el tőle a sávszélt? Van az alaplap frontján és hátulján is egy-egy slot az ssd-nek én jelenleg az elejére raktam mert gondoltam az a "main". Mondjuk az elég csóró megoldás lenne ha kiderülne, hogy csak akkor mehet a pce port 16x módban ha nem használok m.2 ssd-t.

    Előre is köszönöm ha bárkinek van ezekhez valamilyen ötlete vagy hasonlóval tapasztalata és az megosztja velem.

    U.I: Gondoltam a tápra is mert az nem egy hudebika, viszont gold+-os azt hiszem és ha kevés lenne a konfignak akkor lenne valami összefüggés a terhelés és a problémák között talán.

    Üdv!

  • Zlika

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem tudom lesz-e megoldás a problémámra de hátha valaki mond valami okosat.

    Asus X470 -i lapocskám van. Most vettem új videokarit, meg hozzá egy komolyabb tápot. Kedden kicseréltem mindkettőt csak éppen a régi tápom kábeleit használtam. Ment is minden frankón. Ma viszont rájöttem, hogy jó lenne kimenteni a régi táp kábeleit mert majd hirdetném meg. Meg is csináltam a kábel cserét, nagy boldogan összeraktam ismét a gépet, és jött a fekete leves.
    Olyan szinten fossá ment a rendszerem, hogy az egér laggol 10-20 másodpercenkét, a heaven benchmark valami katasztrófa, hogy mikrolaggol, sőt még a hang is meg-megakad (tudjátok aza grrrrz) egy pillanatra. Ledobálja az egeret, billentyűzetet másodpercekig nem reagálnak felváltva. Mindeközben proci 50 fok körül, gpu olyan 70-80 ami szerintem egyáltalán nem sok. Szétbontottam megint hátha valamelyik táp kábel, visszaépítettem mindent úgy ahogy előtte volt, de ugyanaz. Régi videokari = ugyanaz. Elképzelni nem tudom ilyenkor mi a f@sz történhet. Lehet, hogy a windows besokallt a sok ki-be kapcsolástól hw cserétől? De igazából csak a videokari változott alapvetően de ugye az kilőve mert mindkettővel ugyan azt csinálja mostmár.

  • Zlika

    aktív tag

    válasz Zlika #80005 üzenetére

    Nwmind a rendszer volt meghasalva. Nagyobb volt a füstje mint a lángja. Bocsi.

Új hozzászólás Aktív témák