Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz baboss #30541 üzenetére

    Az ASUS 970-es bőven elég lesz, arra amire kell. Vehetsz drágább lapot ami belül jobban fel van szerelve, de nem fogod kihasználni, ezért felesleges kidobnod a pénzt. A plusz pénzből inkább vegyél más alkatrészt, aminek hasznát is veszed, pl nagyobb RAM-ot. A 990 FX-nek pont az a lényege, hogy van rajta + 4 vagy 6 STA, + 1 teljes értékű PCI-E 16x-os slot ha esetleg SLi-t vagy CFX-et építenél. Azokhoz sokkal komolyabb tápszabályozó áramkör van, + tunig lehetőségek, amit egyszerű user-ként nem fogsz kihasználni. Ahogy írtam a 990x csak parasztvakítás, selejtes 990FX chip-ek, amiken egy csomó dolog le van tiltva, mert nem ment át a teszteken. Viszont ezeket is el kell adni, mert selejt ebben az iparágban nem létezik. Ha kell a plusz 2 USB vagy SATA esetleg egy kisebb SLi-t vagy CFX-et akarsz építeni olyan VGA-kból, aminek elég a 8x-os PCI-E, akkor vegyél ilyen lapot, de ha nem kell, teljesen felesleges pénzkidobás.

    soomen

    A tekercseknek nem kell hűtés, azok elég magas hőfokon működnek és nem azt méred az alaplapi hőmérsékletnél. A déli hídnak sem kell hűtés, de ha hűtőd, nem teszel vele rosszat. Én olyan torony hűtőt használok, aminek a ventije alul és felül túl lóg a bordán, így a borda alatt ráfúj a VRM-ek hűtőjére is. Ezért kell jól megválasztani a hűtőt. Az aláírásomban láthatód, mit használok. Ha használsz hátsó ház ventit, az elég közel van hozzá és lehúzza róla a meleget. Amit írtam az általában tunungnál okoz problémát, mert normál körülmények között minden hűtésre hagynak jócskán tűréshatárt, így nem lehet probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák