Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sam67

    csendes tag

    válasz Glaz-dozfhut #59034 üzenetére

    Köszi az infót, és a segítséget.

    A Win7 telepítést próbáltam, de addig jutok, hogy a rendszer beolvassa a setup fájlokat, megjelenik a régióválasztó panel (ez az első panel, ahol az országot, nyelvet lehet beállítani) és itt le is fagy.
    Nincs kurzor, nem működik az egér, és billentyűzettel sem lehet navigálni.
    Próbáltam úgy is, hogy nem Rufus-sal írtam ki pendrive-ra az ISO-t, hanem a Microsoft saját megoldását használva, illetve úgy is, hogy másik USB kulcsra (8Gb, és 16Gb) írtam ki hátha, de nem oké, pedig a telepíteni kívánt Win7 is 64bit-es, gyári, jogtiszta.

    Lenne egy kérdésem:

    Mivel a Win7 telepítése nem jött össze, ezért kényszerűségből (ebben az esetben is) egy gyári, jogtiszta Win10 Pro 64bit lett felrakva, ami működik, de valamiért baromi lassú (15-20mp) a boot idő. :(
    A redszer egy AHCI módban futó Samsung EVO850 SSD-ről fut.
    (Ugyanez a rendszer, ugyanilyen SSD-ről a családban lévő másik gépen a "nulláról" 7mp alatt áll fel.)

    A gépbe jelenleg egy Kingston DDR4 3000 8GB HyperX Predator CL15 memóriamodul van, amit a processzortól nézve az első RAM foglalatba tettem be. Jelenleg 2400MHz-en fut, mert még nincs tuningolva semmi.

    Elképzelhető, hogy a memória a ludas a lassú boot időt illetően?
    Mivel a CPU-m (i3 8350k) alapból csak 2400MHz-es RAM-ot támogat, lehet, hogy a jelenlegi 3000-es modullal van a baja?
    A tesztek alatt mindent rendesen lát a rendszer, a memóriánál értelem szerűen nem 3000-et, hanem 2400-at ír.

    A segítséget ezúton is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák