Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Sziasztok!

    A #1 gépem induláskor tízből hatszor arra panaszkodik, hogy CPU fan error van. Ha a gép menetben van, de újra kell indítani, akkor soha nem jön elő, csak akkor, amikor kikapcsolt állapotból indítom el (független attól, hogy bekapcsolva van-e a hálózati fesz., vagy lenyomom a hosszabbítót). Ha ilyenkor bemegyek a BIOS-ba (vagyishogy az UEFI-be), akkor 2400 körüli ventifordulatot ír, ami pár másodperc elteltével minden átmenet nélkül feleződik 1200 körülire, majd hasonlóképp 600-ra, ami a venti valódi, beállított fordulata is egyben. A venti közben azonos, 600 körüli sebességgel forog, nem lassít vagy ilyenek. Kontakt sprézni próbáltam, de nem oldotta meg a helyzetet, domború hátú kondenzátort nem láttam a környéken, alaplapi CPU fan aljzat forrasztása nem látszik kitörve (attól még lehet, hogy ki van, de így szabad szemmel nem láttam). Ha felteszem a nullkilométeres stock coolert, akkor azzal ugyanezt a felezgetést játssza, csak más fordulatokkal.

    Vajon ezt mi okozhatja? Javítható hiba, vagy szokjam meg, hogy f1-esc-enter? Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák