Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    Van valakinek valami elképzelése hogy ez mit takarhat? Az alaplap hangchipjéhez való driver ami fenn van az MSI oldalon az egy kuka, de ezt nem tudom micsoda:

    Realtek High Definition Audio (HDA) R2.8x (8273) WHQL + Dolby

    Miben különbözne egy sima realtek oldalról letöltött HD audio drivertől? A csomagot szétbontva semmi érdekest nem találtam benne ami valamit megmagyarázott volna. Az új középkategoriás lapoknak de még a 70k körüli lapoknak is a ALC 1220A vagy a 1220 A nélküli processzor szolgálja a hangot, a körítés változik csak nagyon minimálisan, de szinte mindenhol ugyanaz, De pop relék, Texas instruments AMP DAC, stb stb. Nem gyártanák ha nem biznának a képességeiben. Bármelyik oldalt felütöttem elismerően hümmögtek az ezen áramkörök keltette hang hallatára, szóval szerintem van remény, főleg hogy szerintem ezeket direkt a PCI os belső perifériás hangkártyák kiváltására tervezik, ugye az 1220 a legujabb. Csak egy alaplapot találtam amin Creative volt ez a mikrochip de már nemtudom melyik volt az de az valami 60 és 70 között volt, azt még meghallgattam volna. :)

    Elnézést kedves Topikgazda hogy elkanyarodtunk, csak szerintem nem baj ha erről is beszélünk nem csak az alaplapokról általánosságban, hanem hogy mit is hordoznak magukkal.

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák