Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    válasz Tasunkó #40 üzenetére

    Egyetértek azzal, amit írtál, van ilyen helyzet.
    Viszont úgy érzem, erősen általánosítasz, és nem tudom megítélni így a monitor mögül, hogy tapasztalataid alapján írod ezeket, vagy érzelmi elfogultság miatt.

    Én nem dolgoztam multinál, kisebb cégekkel vannak tapasztalataim, ahol a mérnökök valóban tették a dolgukat.

    Írod, hogy a multi milyen jól jár az alacsony bérű emberekkel. Ez mindenhol így van, nem?
    Nyit egy gyárat németeknél, kik mennek oda a szalaghoz? Akik kevéssel is beérik.
    Aztán körbenéz a multi, hogy hol éri meg még neki gyárat építeni. Nyilván ott, ahol spórolni tud. Ez a multi szempontja.
    A kormányzat szempontja az, hogy a tömegek szája be legyen tömve, legyen pénze kenyérre, évente kétszer elmenni a Balatonhoz vagy a fürdőhotelbe. Mit fog tenni? Olyan környezetet teremt, hogy a multi hozzá menjen, ne a szomszéd államba. Ez a kormányzat szempontja.
    Van a tömeg, aki nem akar tanulni, nem akar fejlődni, annyit akar, hogy legyen fix fizetés, amiből meg tud élni. Ez az átlag tömeg szempontja.
    Az okosabb rájön, hogy azért kellene ennél több, és tanul, vált, lép feljebb. Van rá lehetősége, nem csak külföldön.

    Hol lehet ebből a körforgásból kilépni? Minden szereplője érdekelt, hogy működjön tovább a folyamat. És kizárt, hogy ez csak itthon van így,

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Új hozzászólás Aktív témák