Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ranger^41

    aktív tag

    válasz daninet #326 üzenetére

    Ne értsd félre, nem akarlak én semmiről sem meggyőzni, csak elmeséltem a személyes tapasztalataimat. Általában mindig úgy indul, a hogy a mérnöknek kevés a kapott funkció, és elkezd kiegészítő megoldásokat, automatizálási lehetőségeket keresni, aminek kvázi első lépése a dynamo. Valóban kis, pár személyes irodákban ennél tovább nem is érdemes menni, esetleg komplexebb igényeket kiszervezni külső fejlesztőnek, ha megtérül. Mi is dynamoval kezdtük, csak hamar kevés lett. Ettől függetlenül a tervező mérnököknek tartunk dynamo oktatást, és bátorítjuk őket, hogy a saját munkafolyamataikba építsék be, hiszen sokkal hatékonyabbak tudnak lenni vele. Akinek nincs efféle affinitása, az lepattan róla, aki meg rápörög, az viszonylag hamar tovább is lép. Nálam úgy nézett ki, hogy először dynamo, de hamar meguntam a millió+1 package keresgetését letöltését updatelését, pláne, hogy a dynamo keresője híresen lassú, és frusztrált elég sokat, így már azon kaptam magam, hogy arra használom a dynamot, hogy berakjak 1-2 alap node-ot, és python blockba megírom amit szeretnék. Aztán amint megtaláltam a Revit Python Shellt elég hamar el is engedtem, aztán már csak a másoknak készített dolgokat csináltam dynamoba, mert azt viszonylag egyszerű volt már másnál is futtatni, pláne custom packagek nélkül. Aztán ahogy kitapasztaltam a pyRevitet már gyerekjáték volt egyedi megoldásokat disztributálni soksok munkaállomás között.
    Nálunk a fejlesztő csapat főleg adatelemzésekkel, adatbázis építéssel foglalkozik ami pl az ajánlatadást segíti, illetve teljesen saját költségvetés készítő programot fejlesztenek ami natív Revit alapú, beépülő, de ezek komplex megoldások. Az egységsugarú Revit felhasználónak készülő apró kis toolok jó részét én csinálom, de nem fejlesztőként, csak sima építészmérnöki végzettség van a hátam mögött, de érdekel a programozás, így mindenki jól jár a végén.

Új hozzászólás Aktív témák