Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d.bali

    csendes tag

    Sziasztok!
    A mellékelt képernyőkép igen zavaró és nem tudom, hogy ki lehet-e kapcsolni a megjelenést valahol.
    A képződmény létrehozásának lépése (AC2019-ben).
    -adott egy blokk (normál vonalláncok, vonalak, ívek stb), ezt kihúz paranccsal (útvonal mentén) szilárd testekké illetve felületekké szerkesztem
    -majd "metszősík" paranccsal a kihúzás útvonalához képest egy ferde metszetet készítek
    -a létrehozott metszet blokkban az ívek ugye ellipszissé változnak

    És szerintem ezek az ellipszisek nem létező (segédvonala) szakaszai jelennek meg a képernyőn.
    A hiba csak bizonyos zoomolási távolságban jelenik meg, azaz ha közel szerkesztem a tervet akkor nem látszik (nyomtatási képen sincs természetesen). Kijelölni, megfogni a blokk közelében lehet a modelltérben, ellenben a blokkszerkesztőben sehogy sem jelenik meg.

    Ha a gazda rajzból átmásolom egy új tervalapba a legtöbb esetben megszűnik a jelenség! Ezért is gondolok valami rendszerváltozóra vagy valami hasonló beállításra.

    Mivel több dwg állományról van szó, így elkerülném lustaságból a ctrl+c --> ctrl+v parancsokat. (nem beszélve az egyedi koordinátarendszerek létrehozásokról)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák