Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Panthera #956 üzenetére

    A magas tartományban az utózengési időd fog megnőni, de hogy ez jó lesz, vagy rosszabb, azt így senki meg nem mondja. Ha eddig itt túl volt csillapítva akkor jobb lesz, ha a szőnyeg miatt volt az éppen megfelelő tartományban, akkor más hasonlóan puha, nagy felületet érintő megoldáson kell gondolkoznod.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • niof

    addikt

    válasz Panthera #956 üzenetére

    Nah, bár a második részét gondolom nem direktben nekem szántad, de mit ad isten, ezekre is pont tudok válaszolni, szinte minden aspektusára (szintén elektronikus zenét hallgatok... :D) . Én pont fordítva voltam, parketta volt, kisebb, vékony (kemény) szőnyegekkel, majd ezt váltotta egy relatíve vastag és puha faltól-falig padlószőnyeg. Nálam egyértelműen jobb lett a helyzet, pont, ahogy Dorian írta. Fókuszáltabb lett a hang, sokkal jobban meg lehet határozni, mi honnan szól. Filmeknél meg a beszédérthetőség javult. Mondjuk ezen legtöbbet az általam készített akusztikai panelek javítottak. De mondjuk az is igaz, hogy mostanság a zenehallgatás már szinte kizárólag fejhallgatóval történik nálam.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Panthera #956 üzenetére

    Parkettafelület kb. felét szőnyeggel takarva az már elég kellemes szokott lenni a fülnek, tehát olyan nagyon sokat így nem vesztenél vele. De általában szerethetőbb a teljes padlószőnyeg, főleg, ha az általa jól csillapított frekvenciákon kívüli (mélyebb) frekvenciák nem maradnak aránytalanul nagy utózengésűek. Én a magam részéről, ugyebár azt szeretem, ha minél jobban csillapítva van minél több frekvencia, de legalább a közép és a magas frekvenciák mindenképpen minél jobban. Én tehát szívesebben hallgatnám a minél több szőnyeget.

    "előfordul rezonancia a bútorok miatt"

    Ha ezt úgy érted, hogy maguk a bútorok rezegnek (nyilván szekrény, komód, ilyesmi)), akkor nagy valószínűséggel csökken a rezonanciájuk keménypadlóra állítással, mert az szilárdabban megtartja, mint a szőnyeg, és valamelyest "közös tömeget" is fognak alkotni. Szőnyegen eléggé "szabadon rezegnek", keménypadlón azonban megfogottabbak - általában, és persze számít valamennyire, hogy milyen frekvenciájú rezgésekről van szó. Az anomális közvetítője alapvetően a levegő, de azért valamelyest gond, ha egy szőnyeggel el van csatolva a szilárd padlótól a bútor. Elvileg kevésbé fog rezonálni, ha szilárd tömeghez van csatolva, és feltehetőleg feljebb is csúszik a rezonanciafrekvenciája. De nagy változás általában nem lesz, hiszen mégiscsak a bútor falainak rezgéséről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák