Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dyscus

    tag

    "Többen is kerülgetik, de kimondani nem merik, hogy Magyarországon az úgynevezett "megélhetési DIY" próbálja uralni a szakfórumokat. Nem volt ezzel különösebb baj, amíg el nem szemtelenedtek néhányan..."

    Ezt én nem így látom. Az igazság az, hogy a DIY fórumokat verik szét a magukat profinak hívő nyikhaj szellemi önkielégítők, akik életükben nem építettek meg egy készüléket a kapcsolás megtervezésétől a bedobozolásáig. A Diyer fórumok gyakorlatilag szünetelnek, mert ezek a trollok szétverik, mindenbe, s mindenkibe belekötnek. Jó példa erre az Index Audioland fóruma, ami gyakorlatilag már nem működik, mert valami BTamás, meg a haverja szétverte. Ilyen lett az AVX-is, ahol gyakorlatilag ugyanazok teszik tönkre a Diyer mozgalmat, illetve a mindenféle kis BT-k, kft.-k vezetői, akik a konkurencia miatt próbálnak minden öntevékeny embert beégetni. De más fórumok is a behalás szélére kerültek. Persze az idézet szerint a Diyer szemtelenek tehetnek erről. Ez azt jelenti, hogy aki nem épít semmit, az okos, aki tervez, épít, mér, az meg szemtelen. Mindig eszembe jut egy barátom, aki próbált segíteni egy díyers fórumon a tisztánlátás érdekében. Digitális hangrögzítés volt a téma. A barátomat a soha semmit sem építők lehülyézték. :)) Ez az ember épített már több DAC-ot. De nem is ez a nevetséges, hanem az, hogy a barátomnak elektronikából van doktorátusa, egyetemi tanár egy nagy egyetemen, s többek között digitális jelfeldolgozást tanít, ezenkívül igazságügyi szakértő is a témában. De a fórumon lehülyézték. :Y Ez a baj a fórumokkal, de a facebookkal is. Azok, akik teljesen eltitkolják magukat, egy fotót fel nem tesznek a hobbijukról, azok a legnagyobb szakértők. Szerintem egyesek fordítva ülnek a moziban, s nem látják mi van. De ez az ő bajuk. A DIY mozgalom meg undergrand mozgalommá vált, ahol mindenki ismer mindenkit, az ún. profikat, és prospektus vadászokat meg messziről kerüljük :DD . Én sokat teszek az említett mozgalomért, sokat segítek főleg a fiataloknak nem is csak a hifi miatt, hanem inkább azért, hogy a telefonbuzerálás helyett valami manuális és észtevékenységgel foglalják le magukat. Ezt körülményeskedő, áltudományos dumákkal nem lehet elérni. Pedig tudnék én is ilyen terminológiát használni 2 diplomával, és fizikus feleségem segítségével. (dolgozott az LHC-ben). A tapasztalatom az, hogyha valaki nagyon tudományosan próbálja eladni magát, akkor arról hamarosan kiderül, hogy a témához sem ért, nem csak a mindenhez. :Y A fentieket csak a Díyerek, a Díyer mozgalom megvédése miatt írtam. Nem kívánok értelmetlen alfarhang reszelő, sehova nem vezető vitába belebocsátkozni.
    DIY FOREVER!

Új hozzászólás Aktív témák