Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Azért nem ártana, ha egyes amd-fanoknak nem lenne rövid az emlékezete... Amennyire én tudom, az uccsó ''közös'' foglalat (amibe Intel és AMD cpu egyaránt belement), a Socket 7-es volt (ugye P1 és MMX vs. K5, K6 korszak). Azóta az Intel vonalon volt: Slot1, Socket370, Socket423, Socket478; AMD vonalon: Super7, SlotA, SocketA. Ez kb. 4 év alatt 1 azaz egy foglalattal kevesebb.
    Ha anno a P1-ről váltás idején valaki az Intel mellett döntött (mint pl. én), az megvette mondjuk a BH6-ot, és azóta használta/használja. Ha valaki nem akar csúcs P4/XP konfigot (azaz pl. Celeront/Duront használ), annak ez az alaplap pl. egy 633-as Cerkával (húzva 950-re), vagy ha nem akar tuningolni akkor egy 800-900-1000-res Cerkával (meg egy GF2Ti/MX videókártyával) egy ilyen mobót a mai napig gond nélkül használ. Kérdem én: aki anno a K6-2 mellett döntött, az most frizbin kívül mire hasznosíthatja az alaplapját???

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Azért nem ártana, ha egyes amd-fanoknak nem lenne rövid az emlékezete... Amennyire én tudom, az uccsó ''közös'' foglalat (amibe Intel és AMD cpu egyaránt belement), a Socket 7-es volt (ugye P1 és MMX vs. K5, K6 korszak). Azóta az Intel vonalon volt: Slot1, Socket370, Socket423, Socket478; AMD vonalon: Super7, SlotA, SocketA. Ez kb. 4 év alatt 1 azaz egy foglalattal kevesebb mint az Intelé - szerintem annyira nem vészes.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Ha anno a P1-ről váltás idején valaki az Intel mellett döntött (mint pl. én), az megvette mondjuk az Abit BH6-ot, és azóta használta/használja. Ha valaki nem akar csúcs P4/XP konfigot (azaz pl. Celeront/Duront használ), annak ez az alaplap pl. egy 633-as Cerkával (húzva 950-re), vagy ha nem akar tuningolni akkor egy 800-900-1000-res Cerkával (meg egy GF2Ti/MX videókártyával) egy ilyen mobót a mai napig tökéletes. Kérdem én: aki anno a K6-2 mellett döntött, az most frizbin kívül mire hasznosíthatja az alaplapját???

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Ezen túlmenően az utóbbi pár évben kiadott alaplapi chipkészletekről miért nem beszél senki? Az Intelt bezzeg megkövezik az i820-as chipset miatt, de kérdem én: hány különböző alaplapi chipsetet jelentetett meg az Intel az utóbbi 2-3 évben? Hatot: i810, i820, i815, i850, i845, i845D. Na és a Via??? Kétszer vagy háromszor ennyit (''A'' betű nélküli, és ''A''-val jelölt verziók, az utóbbiak közül állítólag már volt használható is...:D)???

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz McJames #20 üzenetére

    Ebben meg neked van igazad... Félreértés ne essék: nem tartom az Intelt sem tökéletesnek, sőt! Voltak (és vannak) igencsak elhibázott dolgai, ha már a chipseteknél tartunk, pl. az i810-es (AGP hiánya), az i820-as (a megjelenésekor az RDRAM ára igencsak barátságtalan volt) illetve az i845 (SDRAM-os p4-es alaplap, elég vicces hogy egyáltalán megjelenhetett...) az egyszeri felhasználók szemszögéből nézvést elég gázosak... Csak arra akartam rávilágítani, hogy az éremnek két oldala van...:)

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz PetruZ #25 üzenetére

    PetruZ: Igyekszem nem elvadult lenni, ha mégis annak találtad az írásaimat, akkor bocs...
    Pár dolgot azért hozzáfűznék a meglátásaidhoz:
    1. Tudtommal az AMD-nél (is) előbb jött ki a SlotA (ha más nem minimum pár hónappal), és utána a SocketA. Végül is az Intel se sokáig nyomatta a Slot1-et (érdemes lenne pl. utánanézni, hogy mennyivel később jött ki a BM6 a BH6 után). Ebben az értelemben az Intel is ''párhuzamosan'' nyomatta a két foglalatot...:)
    2. Az általad felsorolt 6 alaplapi chipkészlet kis túlzással fele (!) annyi idő alatt született, mint az általam felsoroltak...

    Ui.: Az utolsó hozzászólásoddal meg 1000%-ig egyetértek: BX rulez!!! :D

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák