Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Sziasztok,
    Lekapta valaki a Hold-Mars együttállást? Elég látványos még most is, pedig már láthatóan odébbmozdult a Hold. én véletlenül szúrtam ki, ahogy felnéztem a derült égre. Hoppá, 2006-os évkönyv elő, és lám: pont ma este, pont kilenckor...

    Másfél évtized kihagyás után, ismét elkövettem egy ''asztrofotót'' e témáról: [link] Mentségére szolgál, hogy minden felszerelés nélkül csináltam: az új kompakt ultrazoom gépemmel (Panasonic FZ30), egy tesco-gazdaságos Hama-állványról, szobaablakból fényképezve úgy, hogy a radiátor fölött volt a gép - máshogy nem lehetett befogni. (szabad szemmel láthatóan is remegett a levegő körülötte) 8MP, manuál fókusz, ISO80, 1/250, F3.7, 420 mm átszámított fókusz. Ennyit tud ez a gép.
    Ahhoz képest, hogy csak egy gagyi kompakt, gagyi állvány, szobabelsőből lekapva vadul hullámzó levegőnél, vsz nem rossz: a Clavius belső kráterívének legnagyobb tagja is felsejlik.

    Hirtelen felindulásból lekaptam az Oriont is, szintén az ablakból: [link]
    Budapestről, 15 másodperc exp. időtőtől, álló gépnél, saccperkb fókuszálva, ennél rosszabbat vártam. Ha normális vidéki ég alól csinálnám, óragépes machanikán készített 60 másodperces képekből 20-at összeadva, talán lenne is belőle valami.

    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák