Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cr00py

    senior tag

    válasz bim #49079 üzenetére

    Üdv.

    Használ itt valaki Ikea-s Gerton lapot? A minap szereztem be egyet. Nincs is vele semmi gondom, tökéletes.

    Viszont ahogy olvastam, ez még kezeletlen fa, az oldalon is ajánlott lekezelni használat előtt. Most picit érdes, érződik, hogy valódi fa. Nem zavar egyébként, de a tartósság miatt, gondolom nem árt kezelni ezeket.

    A kérdésem az lenne, hogy mivel, illetve miként tudnám ezt abszolválni? A legjobb lenne, ha maradna ez a világos színe. Nem vagyok egyáltalán járatos ebben a témában. Vannak külföldi fórumok, ahol olajat, waxot( viasz ?! ), ilyeneket ajánlanak.

    Az ikea leírásban BEHANDLA fakezelő olaj-at említ, ami kapható ( volt ) náluk, viszont már valszeg nem, csak a leírást nem frissítették. Ezeket találtam.

    Ez jó lenne esetleg?

    Avagy hagyjam az ikea-s cuccot, és nézzek mást helyben a boltban? Debreceni vagyok, tehát az ikea nem itt van a közelben.

    + Ha jól olvastam a rétegek felvitele előtt célszerű csiszolni, illetve a rétegek között is?

    Találtam egy "referencia" galériát.

    Bár én ezekhez elég tudatlan vagyok, de egy hasonló végeredménnyel kiegyeznék. :)

    Köszönöm.

    Szerk: (#49079) bim : Elnézést, véletlen válasz lett, pedig nem annak szántam.

    [ Szerkesztve ]

  • Cr00py

    senior tag

    válasz pali923 #49081 üzenetére

    Köszönöm, mindenképp utánajárok még.

    Igazság szerint teljesen tudatlan vagyok a témában, ezért is érdeklődtem.

    Azt sem tudom, hogy mire lenne szükségem hozzá. :D

    A polírozás jó ötlet, nem árt ha szép fényes a felület.. bár ezzel gondolom én mint totál laikus sokat szívnék, szal egy picit tartok tőle. :D Az olajozást még csak-csak megoldanám valahogy.. bár a csiszolgatás sem az én műfajom igazság szerint. Ha lesz egy kis időm, illetve összeszedem, hogy mi kell ezekhez pontosan, akkor nekiállok, hátha. :D

  • Cr00py

    senior tag

    válasz pali923 #49083 üzenetére

    Tehát akkor olaj, viasz, esetleg poly? Ha jól sejtem, ettől lesz szép fényes majd.

    Nincsenek ilyen gépeim, de valakitől majd kérek egyet itt a közelben. Csak van valakinek. Bérelni nem lehet esetleg ilyeneket? Csak emiatt nem szívesen vennék egyet, hisz nem használok ilyeneket minden nap.

    (#49086) kapu2006: Perpill már vannak rajta lábak, így nem látszana a furat. Kellett egy nagyobb asztal, ezért lett ez a gerton lap a kiszemelt. átmenetileg pedig vettem hozzá 4db adils lábat. 2db alex lesz majd alatta. Ezen a képen látszanak a furatok, nem saját kép, de gondolom megfelel ez is. 6db lyuk van sarkonként, Arra még nem jöttem rá, hogy mihez kell a hatodik, mert az ikea-s lábakhoz csak 5db kell. ( ikea-s lábaknak van ez kifúrva alapvetően szvsz ). Egyébként én kézzel csavartam be a csavarokat ( nem találtam a csavarozógépet :D ) de így sem volt több kb 10 percnél, pedig 25mm-es csavarok vannak. Picit féltem elsőre, mert az előre fúrt lyukak többnyire szűkebbek + ugye fába nem olyan egyszerű becsavarni, reméltem hogy nem lesz olyan nehéz, de ment pikk-pakk. Nem akartam direkt drágább lábat venni, mert cserélve lesz, viszont ez is tökéletes az árához képest + maga a lap is elég nehéz, de simán elbírja még így is, hogy perpill van még cca + 25kg az asztalon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák