Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thomgrande #9682 üzenetére

    Gumihelyet martam ,és az a zúj kés szétkopott,az anyagban :keményfa (tölgy) minimáler maltermaradékkal a felszínén (küszöbök voltak )és már nem vágott,igazán, hanem égette mint a lézer, persze a fapor és égéstermék ráégett a forró kés szárára,(köményfa , melegedett benne)a persely rései közé , amúgy a6-os , 8-as patronba a kés kultúrált famunka esetén nem szorul bele, max .kézzel meg kell koccintani . :) (Ezt korábban megírtam legfölleb kevésbé részletesen )
    Ez a kis gép a makitához képest fapados, viszont -- az átalakításaim után -- piciben mindent megcsinál amit a nagy, és ez külső munkán megfizethetetlen előny (3,5kg maróállvánnyal: a fele súlyban is, méretben is ) hogy ott lehet nálam.Ilyenkor a makita luxusa nem hiányzik, egy 7kg-os ,nagy szállítási helyet is foglaló gépet, nem szeretek kicipelni magammal külsőzni, a kb 25kg szerszám mellé még ,és utána még a fejem felett ,meg függőleges síkban végzett munkával tornászni vele, úgy hogy pontos munkát végezzek .A műhelyben meg a nekivaló apró 8-as szárú késekkel vígan elmolyolgat , és megint nem kell egy dupla súlyú géppel bírkózni, olyan marásokhoz ami nem igényel se bikaerős csapágyakat ,se nagy teljesítményt :) Nem utolsósorban nem baj ha a beállítható ,és úgymaradható gépek száma eggyel nő.Evvel csökken az esély, hogy többször kelljen beállítgatni és újraállítani egy gépet egy munka közben csak azért, mert közben egy másik marás miatt ki kellett kapni a kést belőle.Akár egy lemaradt alkatrész miatt, akár gyártástech sorrend végett.
    A casals amúgy régebbről úgy tudom, jó márka .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák