Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz #47053824 #8525 üzenetére

    Szia és üdv!

    Alap hiba szokott lenni hogy úgy van feltéve a lap hogy a fogak is felfekszenek az alsó és felső kerék lapján. Ilyenkor mivel a fogak ki vannak terpesztve hogy ne szoruljon meg a lap az anyagba azon az oldalon amelyik a keréken felfekszik idővel minden egyes forgással úgy mond vissza lapul, tehát kevésbé lesz terpesztett mint a fűrészlap másik oldalán lévő terpesztés. Ez tudja azt eredményezni hogy ferdén kell tartani az anyagot ahhoz hogy egyenesen vágj.
    Igen tudom most magyarázzam el hogyan lehet ezt megcsinálni egy 10mm széles szalagfűrészlapon.:) Meglehet, mind addig amíg nem reped be vhol a fűrészlap és nem kezd el előre hátra járni a lap a keréken mikor is majd ledobja. 100%-osan nem lehet megcsinálni úgy ahogy egy komolyabb 800-as szalagfűrészgépen, de igyekezz úgy beállítani a lapot hogy minnél kevesebbet feküdjön fel a terpesztett fogazás a keréken.
    Illetve ne spórolj az élezésen mert az is eredményezhet ilyet illetve balesetveszélyes. Ha érzed hogy nem úgy visz a fűrész ahogy kell inkább éleztesd meg, terpesztesd ki és forrasztasd össze 1500-2000 pénzért minthogy baj legyen.
    Feltételeztem hogy egy hobbi szalagfűrész a kérdés tárgya.

    Majd jönnek még a többiek és hátha ők is tudnak pár mondatot segíteni.

    Egyebek közt ha ilyen gondjaid vannak lehet érdemes volna kicsit kitérni arra hogy mit és hogyan kell beállítani ey szalagfűrészen. Ezt a lehetősélget átadom másnak mert nekem most mennem kell, ezt is csak gyorsan ide kapkodtam.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz #47053824 #8525 üzenetére

    "gond vele, hogy ferden vag. "

    Azt gyanítom, hogy beleérhetett az egyik oldala a szalagvezetőbe, így fél oldalán kiment az éle. Van tartalék szalagod, hogy ezt leellenőrizd?

    Másik dolog, hogy érdekelne, milyen Ferm szalagfűrészed is van? Mekkora, mikor, mennyiért, hol vetted, hogy szolgál? Nem tudsz egy linket róla?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák