Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    válasz thyeby #7176 üzenetére

    [link]

    Ők csinálták. Egy kis luk a bolt, de pofára hozzáértőknek-megbízhatónak tűntek.
    Igazából szerintem szinte mindegy hol csinálják, a lényeg mit pakolnak bele.
    Több cég van a piacon, kérdezd meg őket, postán vagy futárral megoldható-e.

    Az enyém kb 13 ezerbe került, ami cellánként durván ezer forint+100 forint a munkadíj cellánként.
    Most nézem, most már 1240 darabja az enyémnek. Sokat nem tudok róla mondani, keveset használtam, fiatal még, ráadásul az elején rövidre zártam véletlenül, de azt túlélte.

    De nem tudok róla, hogy a Sanyo-nál lenne jobb akku. Kétlem hogy akár a Hilti is ennél jobbat használna. Csak ők nyilván feleennyiért megveszik nagy tételben.

    Szóval. Meg kell mérned az akkucella átmérőjét és hosszát így már beazonosítható milyen méret kell.
    Ahogy nézem 2-3 ezer forint /darab az ár. Ha jól rémlik 15,6 voltos a gép, ez esetben 13darab kell+100 forint cellánként a szerelés.
    Összegezve: egy akku ahogy nézem: 25-40 ezerbe kerülne.
    Máshol se lesz lényegesen olcsóbb ilyen cellákból.

    Zárójeles megj.: Amit 2,7Ah-nak írnak, az tipikusan 3 Ah-s a leírás szerint.

    [link]

    Esetleg ha a töltő tud NiCd-ot is, és megfelel a kisebb kapacitás akkor megúszhatod olcsóbban.
    Vagy marad, hogy belerakatsz kevésbé drága gyártótól cellákat, aztán remélhetőleg sokáig bírja az is.

    Itt az árlista a cellákról:
    [link]

    Máskor ha akkus gépet veszel használtan, az árat szerintem úgy kalkuláld , hogy az akku kuka. Mert amíg bivaly az akku kevesen válnak meg a géptől. Ráadásul az akku tényleg kicsit zsákbamacska. Mert van amelyik felveszi a töltést rendesen és dolgozik szépen (amikor kipróbálod), csak pár nap alatt meg is szabadul tőle állásban.

    szóval akkuból az új a biztos.
    De ha ezt a gépet megcelláztatod akkor (szinte) olyan lesz mint az új -ha valóban tip-top állapotban van.

Új hozzászólás Aktív témák