Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somfalvi

    tag

    válasz Jaded #58553 üzenetére

    Ha zártabbá szeretnéd tenni,akkor OSB lappal belülről beburkolhatnád. Kivülről faolajjal,vagy olcsóbb megoldásként , lenolaj kencével kívülről lefujnám az egész külső felületet. Időtállóbbá ,szebbé, tónusosabbá válik a felületed, faanyagod. Mivel olaj, ezért a farontó bogarak se mennek bele a faanyagba.

  • Jaded

    őstag

    válasz Jaded #58553 üzenetére

    Sziasztok!
    Lassan elkészül a tavaly kérdezett garázsprojekt (lesz ami átcsúszik jövőre, ilyen időben nem szárad a lazúr sajnos).
    Végül hallgattam rátok, leszedegettem a deszkákat egyesével, csiszoltam, gyalultam, szabtam, ami rossz volt cseréltem, szög helyett csavarozva lettek. A felső 40 centin már rétegelt lemez lesz. Végül vízszintesen tettem fel a deszkákat és a széleit lemartam 45fokos szögben (így egész faházikós kinézete van közelről :D ). A szín saját keverés.
    Belül a padló le lett festve, a hátsó fal kapott egy “polcrendszert” fölé került át a “padlás” :)
    A falak rétegelt lemezzel lettek beburkolva, a színt most már világosabbra festeném :D Oldalra kapott egy ajtót, a nagy ajtó ki lett cserélve szekcionáltra, a tető pala helyett cserepes lemez lett. Szigetelve végül nem lett, mert a külső burkolat mögött be van fóliázva és a pára nem tudna hova távozni. Remélem legalább 5évig nem kell hozzányúlni, legközelebb a deszkák szerintem cserések lesznek, de akkor lehet szétkapom annyira, hogy lehessen szigetelni is. Így is nagyon jó lett, az udvar összképén is sokat dob, viszont oltári sz.pás volt idáig is eljutni (volt hogy napokig nem tudtam vele haladni munka stb miatt).
    Közben a pinceajtót is cserélnem kellett, mert sikeresen széttörtem :D és akkor pár kép: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
    A pinceajtó: [kép] [kép]

    Renault Megane IV Limited

Új hozzászólás Aktív témák