Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz matta2003 #43189 üzenetére

    Na akkor folytassuk.

    A 45cm mélység kevés a vállfának, hacsak nem haránt akasztó lesz. Minimum 55cm kellene a hagyományos vállfatartónak +80-100mm a tolóajtóknak.
    Ugyanezen részen nem feltétlen kell magasságban ~1340mm a vállfás résznek,de ha vannak hosszabb ruhák akkor persze nem gond. A probléma leginkább ezzel az, hogy kicsit magas a szekrény(2130mm), magassan lesz a vállfatartó rúd, bár még hazsnálható talán.
    Ha a tolóajtó szélessége egyforma(érdemes arra csinálni) akkor a mögötte lévő szekrényeknek is annak kell lennie, legalábbis a tolóajtók találkozásánál kell lennie a szekrények találkozásának is, különben pl. a te esetedben nem fogod tudni kihúzni majd az egyik sor fiókot.
    A fiókoknál alapból érdemes berakni mégegy 18mm-es duplungot, hogy kényelmesen ki lehessen húzni.

    Leragasztáshoz, mindegy milyen szilót használsz, akár egy általános neutrális is jó, meg kb.kétoldalasból is bármi, csak ne mozduljon meg a sín addig míg a sziló kiköt. Ha nincs piszkálva az ajtó 24 órát akkor kétoldalas ragaztó elhagyható. Elég csavarozni is a 8mm-es padlóba, mert súlyt nem visel, csak azért kell lerögzítnei, hogy oldalra ne csúszkáljon el.
    A szinezőláb helyét úgy kell kifúrni, hogy a laposvas része nyúljon be egy pár millimétert az oldallap éle alá, hogy a terhet átvigye a padlóra, ne az idegencsap viselje. Viszont ebben az esetben elég közel lesz a furat a fenék széléhez, ezért érdemesebb a tető-, és fenéklapokat kiengedi az oldal alá és fölé, mert így nincs nyíróan terhelve az idegencsap és a szintezőlábat is szinte bárhova fúrhatod, persze minél kijjebb.
    A szintezőláb szerintem azért van levágva, mert így kijjebb tudod rakni anélkül, hogy kilógna a fenék alól és ugye minél kijjebb van annál stabilabb a szekrény. Egy mély szekrénynél ez szinte elenyésző, de keskenyebb szekrények esetében minden centiméter számít.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák