Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ragasztós

    újonc

    válasz SCH04 #30174 üzenetére

    A legjobb a hengeres felhordó(gép), a kézi felhordó, ecset, festőhenger, csőrös flakon. Nem célszerű hígítani. Táblásításnál és tömbösítésnél jó préselésnél nem lehet túladagolni (legfeljebb mindenfelé folyik), furnérozásnál viszont baj, ha sok (meg az is, ha kevés).

  • Loobelt70

    csendes tag

    válasz SCH04 #30174 üzenetére

    Ilyen tudományosan még a ragasztó-témát nem közelítettem meg, mint itt olvasható.
    A ragasztót táblásításkor a "cicivel" (tubussal) oldom meg, hullámos vonalat húzok vele. Ezt a hullámos vonalat meg egy fa pálcikával szoktam egyenletesen szétkenni.
    A ragasztót illetően gondosan ügyelek a helyes tárolásra. Ne fagyjon, ne süljön meg a napon soha. Használat után közvetlenül jól bezárom a flakont. Ahogy írták, a furnérozásnál kényes az adagolás mennyisége.
    Fenyőt és bükköt táblásítottam eddig.
    Elsősorban kitapasztaltam a ragasztó használatát.
    Ha sok ragasztót hordtam fel:
    -A ragasztandó felületek könnyen elsétáltak préseléskor egymásról
    -A sok többletragasztó eltávolítása többletmunkával jár
    -Az így kicsorgott ragasztó ára a szemétbe kerül
    Ha nem hordtam fel elegendőt, vagy nem került mindenhova, -ott a ragasztás értelemszerűen elmarad.
    A szorítást illetően:
    Ha nem szorítottam elég erősen, nem ragad össze a két felület.
    Amikor elkészült a 8db erős orsós szorítóm, azzal jól meghúztam a táblát.
    Túlhúzáskor a fenyő tábla elvetemedett. A bükköt nem tudtam (és nem is akartam) nagyon túlhúzni.
    A Bátyus felhívta a figyelmemet, hogy ha kemény fát ragasztok, mindkét felületet kenjem be ragasztóval.
    A fenyő ragasztásakor csak az egyik felületet kenem ragasztóval.
    Korábban a préseléskor kiserkent ragasztót nedves ronggyal távolítottam el ízibe, ahogy a gyártó ajánlotta. Mára már jobban érzem, hogy ne csorogjon meg a ragasztó. Ha mégis megcsorog, már csak száraz ronggyal törlöm a javát.
    Száradás után a szalagcsiszoló könnyen eltávolítja a felesleget.
    Arra szoktam odafigyelni, hogy minél gyorsabban végezzek a ragacsolással, hogy minél rövidebb legyen a nyitott idő és mielőbb elkezdhessem a préselést mielőtt bebőrösödne.
    Remélem tudtam segíteni!

    "Nincs bedugva és mégse' forog!"

Új hozzászólás Aktív témák