Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Dízeles #2882 üzenetére

    Nem egészen értem a számolásodat.
    Az álványos fúró az hol 18.000?
    Vagy ez vmi kicsi amit helyszínre viszel?
    Azt még kihagytad hogy gondolom városon belül mentél helyszínre mert egy Bp.-i vagy megye szintű kiszállás még dobhat az áron.

    Meg azt sem értem hogy jön ide a kocsi ára.

    Nem volna egyszerűbb egy helyszíni szerelést és egy kiszállási díjat számolni ami mondjuk városon belül ingyenes(persze nem BP.-en) városon kívül meg x forint /km?

  • thyeby

    őstag

    válasz Dízeles #2882 üzenetére

    Perszepersze.
    Árat kalkulálni nagy tapasztalat kell. Ingyen se jó dolgozni, és munka nélkül maradni se jó.

    Nagyon sok termékre igaz, hogy nem lehet abból kiindulni, h ennyi alapanyagköltség, ennyi eszközhasználati díj és amannyi munkadíj. Erről lehetne akár könyvet is írni.
    Ha valamit egyszer kell csak csinálni, nyilvánvalóan drágább. Ez tipikusan igaz idézett példádra is.
    Azonban abban az esetben én nem abból indulnék ki, hogy egymilla tőke vonzata van. Azért sánta ez, mert akkor béjemvével mercsóval öccörannyi?
    Helyesebb kiindulási alap, hogy ezt a bútoripar ugyan sokkal olcsóbban elkészíti, azonban egy bútorcég sohasem készít egyetlen frontot. Épp azért olcsóbb nála ez a munka - noha soksok misi tőkét mozgat egy mezei asztaloshoz viszonyítva.
    Ötezer forint egy front felrakásért nem sok. Sem asztalos léptékkel, sem megrendelő szemmel. Írod ugyan, h gyors munka és jó pénz, de nem írod hozzá, hogy egy vállalkozónak milyen terheket kell viselnie, hogy vállalkozását működtesse. Másik dolog, h általában van ott kiszállás is, ami egyrészt költség, másrészt szétdarabolja a munkavállaló idejét. (aznap aligha lesz teljesítményed egyéb munkáidban) Ezt bizony ki kell fizetni a megrendelőnek.
    Trendi, hogy sipákolnak:
    Hiszen ez könnyű és egyszerű munka, akkor miért olyan drága? Ott hibázik ez a megközelítés, hogy ha egyszerű és könnyű munka (el is lehet ám b@szni egyszerűen azt a frontot), akkor miért rendeli meg, miért nem végzi el maga?

    Egyszer egy néni felhívott, h menjek el, javítsam meg a csillárját, mert nem ég egy égő.
    Az volt a baj, h az izzó alját nem érte el a foglalatban az érintkező. Kijjebb hajlítottam, és kész is volt. Hálával kérdezte a néni, h mivel tartozik? Erre kicsit megakadtam, majd így válaszoltam: Egy pohár hidegvízzel, nénike!
    Ha nem egy nyugdíját osztogató szorozgató nénivel van dolgom, kettő darab ezrest kértem volna az időért a benzinért és a szaktudásért.

    Egyébként úgy gondolom, hogy nagyon is témába vágó hsz-ed. Nem kevés asztalos küszködik az árképzéssel.
    Ha úgy lenne időm, ahogy nincs, soktíz oldalt tele tudnék itt írni árképzésről, marketingről. A szakmunkásképzőben jól megtanítják, h nem görcs az, hanem göcs, de egy büdös szó sem esik arról, hogy mivel tud a kész asztalos egy vállalkozást fellendíteni, vagy tönkretenni. :U

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák