Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epmd

    tag

    válasz Drebil #23775 üzenetére

    Nincs értelme szerintem márkahűségnek.Több gyártó termékei közül kell kiválasztani a neked megfelelőt,ipari és a barkács szegmensben.Én azon a véleményen vagyok,hogy egy hobbiasztalosnak csak egy pár gépének kell igazi profinak lennie,amit gyakran használ,és a nagy pontosságot igénylő munkáknál.Egy aksis csavarozónak,egy jó felsőmarónak,egy jó lamellózónak,és egy pontos gérvágónak,a többi lehet barkács kategória(pl zöld Bosch vagy Bleki). :)

  • thyeby

    őstag

    válasz Drebil #23775 üzenetére

    Nagyon siettem, amikor válaszoltam. Ehun van e. £214.99 meg a pósta. Persze le köll dungózni, hogy ideküldi é? És most is csak a legelső találatot fűztem ide Neked.
    A Triton asztal? Igen. Van értelme, persze. Dukálni dukál nekije, de ahhoz jobban ki kell bélelned a kereskedő zsebét, mint magáért a maróért magában. Ha ügyes vagyol, megcsinálod magadnak szépségesre bikkfábúl, oszt egyhavi fizetés a jutalmad érte.
    Hogy az Uni-max-osat veszed meg postával 85-ért, vagy az eredetit 90-ért, azt neked kell eldöntened. Az Unimax-os csak kétezer köbcentis egyébként. De az is egy vadállat.

    Ezt a márkahűség kérdésedet nem nagyon tudtam értelmezni, de ha egyre gondolunk, hát semmilyen berkekben nincs a márkahűségnek semmi értelme. Minden márkának vannak nagyon eltalált, és jól elcseszett produktumai egyaránt (Nyugi, a Festoolnak is!). Válogatni köll tehát, értelemszerűen az eltaláltak között. Ha gérvágó, akkor DeWalt, ha akkus fúró, akkor Makita, ha excentercsiszoló, akkor Bosch GEX, und zó vájter.
    A barkácsgépek között is van ilyen "kontraszelekcijó", de ott többnyire a határok a még használható és az ipari hulladék közötti skálán glasszíroznak. Ott sem érdemes egyetlen márkára megesküdni.

    Nevén tudok nevezni olyan ügyeskezű hobbiasztalost, aki méltán érdemítette magát ipari gépek beszerzésére, és tudok olyan szakmabéli asztalost is megnevezni, akinek még egy gagyi Skil is isten ellen való vétek a kezébe. Nem igaz az, hogy csak profi gépekkel lehet profi munkát végezni. Ha megnézed kicsit visszább, hogy pl Bari miket produkált barkácsgépekkel, és összeveted, hogy az IKEA pl fiftinmillió dolláros gépekkel is milyen tré dolgokra is képes esetenként, akkor jobb ha kihagyjuk ezt a lépést, hogy mestörök mestöre, meg hobbiasztalos. Fával dolgozik mind. Igaz az, hogy a profi gépekkel gyorsabban lehet tökéleteset alkotni, de ha ellátogatsz a zirci apátság könyvtárába, akkor el fogsz ámulni, hogy villanyáram nélkül is milyen asztalos remekeket lehet adni a világnak. Szeretni és tisztelni köll a fát. Abból lesz munka hozzáadásával érték, és ennek semmi köze a gépekhez, a márkahűséghez.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák