Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stgellert

    aktív tag

    válasz Soká #11555 üzenetére

    Pontosan, ahogy Soká írja. Ez a problémám. Amiért nem "bérmunkában" akarom megoldani, annak az az oka, hogy pl. egy fa üvegnegatív tartó kazettán belül akár 5 fajta vastagságú anyaggal szembesülök 1mm.től mondjuk 4 mm-ig. Egyszerűbb lenne az életem, ha magam elő tudnám állítani, akár nem termelékeny módon is... de hogyan?:-)
    A 10 cm szélességű deszka lehet 1 cm vastag is, ha olyat kapok, de mondjuk 3 mm vastagat hogyan gyártsak belőle?

    Flexkörfűrész téma: sajnos nincs meg már a korong csomagolása, de kifejezetten flexhez, 13.000-es fordulatszámhoz, 115-ös méretben gyártják. Vagyis, bírnia kellene... De ne aggódjatok, én tényleg egy próbát végeztem vele, amiből kiderült, hogy a 11.000es fordulatszám mesésen szép vágási felületet eredményezett, ami persze nem csoda.
    Maga a flexkörfűrész módszer szerintem is kifejezetten veszélyes, orosz rulett, ahogy írjátok, főleg az ujjaitokkal... Én személy szerint a rendes körfűrésztől is ódzkodom, habár használom, kisebb, mondjuk 30-40 cm-es hosszvágásig inkább a feint használom így átalakítva és elégedett vagyok vele.

    Márton, sajnos az ikea konyhadeszka sem mindenható, de már lassan 3 hónapja használom, eddig még nem adta meg magát:-) A távlati terv, ha megadja magát ez a satu tákolmány, hogy hosszfúróval keresztbe fúrni és egy menetes szálat átereszteni hosszában, úgy megoldani a satu részt..

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #11555 üzenetére

    "hogy gyártják a svartnit?"

    Hasítják.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák