Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #6663 üzenetére

    Úgy látom, újfent pontatlanul fogalmaztam, hogy többen is megakadtatok ezen a betonfúrás dolgon.
    Pontosítok:
    Ez a gép nem betonfúrásra lett kihegyezve. Amit érzékeltetni akartam, az az, hogy akár téglába is simán fúr (volt rá precedens többször is, amióta használom). Igazad van, hogy az inkább porkő lehetett, semmint a panelházakban használatos igen nagy keménységű feszített vasbeton.
    A két sebességben is igazad van. Utána néztem a dolognak, mert úgy emlékeztem, h az AEG-em nincs lelassítva (ugyanis igen gyorsan csavaroz). Hát felgyorsítva nincs. Kb 600-at fordul, míg a bosh fúrógép állásban kb 1300-at. És a bosh nyomatéka is nagyobb (bár ebben is marketing maszlag rejlik, mert nem a tokmányon kimenő nyomatékot adja meg áttétel függően, hanem a motor tengelyének a nyomatékát). Szóval több dologban is úgy tűnik, a bosh jobb választás lehet (én nem szeretem ezt a márkát semmilyen színűben) - az egyetlen ütősebb érv az AEG javára, h nem 10,8V/1,3 Ah, hanem 12V/1,5 Ah. Viszont szemrebbenés nélkül eladtak egy nagy sorozatot az akkukban hibás chip-el. (hány és hány embernek kellett emiatt bosszankodnia :F )

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák