Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz blakey #63529 üzenetére

    Na most sikerült gép elé kerülnöm, és most vettem észre, hogy telefonon elsikkadtam pár dolog felett.

    Szépen sorban mindenen akkor. :))

    amit ajánlottam az pl. elég lenne, nekem régebbi Inteles NAS-om van és elég, bár nem Plex-et hasnálok hanem Emby. kevésbé erőforrás igényes.

    Szóval ha egy TS-253A vagy hasonló/erősebb hardverű Synology/Asustor-on ha futtatnék egy Plex/Emby szervert akkor nem is feltétlen kellene lejátszót vennem, mert ha a TV nem képes kódolni akkor a NAS röccenés nélkül képes dekódolni akár képet/hangot egyszerre, rá tudja tolni a feliratot és menni fog a HDR is? (Szóval minden amit szeretnék)

    SPMC-t tedd fel és esetleg az advancedsettings.xml beállításaival(buffermode, …) helyre rázható
    Ránézek majd, de ha jól látom befejezték a fejlesztését a cuccnak.

    Apple TV 4k vs Shield:
    Szóval ha jól értelmezem a dolgokat a Shield nincs képminőségben a toppon, az Apple TV-nek pedig a hanggal van baja. Dolby Vision nem tudom mennyire érintene engem, van egyéb hátránya az Apple TV-nek?

    Szóval összefoglalva (hátha valamit félreértettem):
    Egy normális NAS mellé nem is kéne médialejátszó, ha a TV nem boldogul a formátummal (vagy kódolni kell a felirat miatt) a NAS megoldja erőből és öröm bódottá.

    Ha esetleg ez nem lenne elég még mindig játszik az Apple TV 4k vagy a Shield, de utóbbinak a képe nem acélos, előbbinél pedig a hang a problémás, illetve a feliratkezelés bonyásabb. (Ha ez számít kizárólag .mkv-ból élek amiben benne van a felirat, vagy manuálisan letöltött SRT/ASS)

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák