Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    Eddig egy 5 éves Samsunghoz csatlakoztatott apple tv-vel néztük a Synology NAS-ra letöltött filmeket az Infuse lejátszó szoftverrel. Ez a felállás azt biztosítja, hogy a letöltött filmhez az Infuse azonnal letölti a borító képet és egy ismertetőt magyar nyelven. A menüből gyorsan kiválasztható hogy angol vagy magyar vagy tulajdonképpen bármilyen nyelven elérhető felirattal szeretnénk nézni a filmet. Ez olyan szintű komfortot ad, amiről már nem akar a család lemondani, tehát nálunk senki nem akar saját kezűleg feliratok után kutatni, átnevezni, ide oda másolgatni, konvertálni, transzkódolni. Hozzáteszem, maga az Infuse is mindent önállóan végez, az első beállítások alkalmával sem kéri hogy birtokában légy a tudásnak hogy mit honnan és milyen nyelven töltsön le, megelégszik azzal hogy a nyelv magyar és ettől kezdve tudja a dolgát. A probléma az, hogy régebben olvastam hogy a 2017-es apple tv amilyen a miénk valamit rosszul csinál és ezt a 2021-es verzió teszi jól. Mivel ezzel a régi Samsunggal mindent jól csinált, engem nem érdekelt más. Azonban most karácsonyra veszünk egy 65"-os LG C11LB-t ahova úgy terveztem, veszünk egy 2021-es apple tv-t is. Csakhogy egy fórumtárs szavait olvastam az LG tv topikjában hogy az ő 2021-es apple tv-je egy régi tv mellett végezte mert az LG tv-kkel nem jól működik együtt. Ha ez így van, bajban vagyok, mert nem tudom milyen média lejátszót vegyek, amelyik ugyanazt a komfortot biztosítja, mint amit az elején vázoltam, de 100000 alatt marad az ára. Ugyenez a fórumtárs, aki az apple tv-t kukázta, felsorolt néhány másik média lejátszót is, hogy azok mennyivel jobbak mint az apple tv. Ezen tipusok közül az elsőre a Shield-re rákerestem és képbe kerültem hogy az egy Nvidia termék. Az ára is beférne a keretbe. Kérdés az, vajon ugyanúgy kiszolgálja e a tulajdonosát mint az apple tv, ahol semmit de semmit nem kell tudni, Maugli is elboldogul vele.

Új hozzászólás Aktív témák